Merkel itiraf etti: Benim hatam!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, koronavirüs tedbirlerinin uzatıldığını duyurmasından ardından federal bölge yetkililerine acil bir toplantı çağrısında bulundu. Pazartesi günü 28 Mart'a kadar geçerli olan tedbirlerin 18 Nisan'a kadar u

Merkel itiraf etti: Benim hatam!
Merkel itiraf etti: Benim hatam!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, koronavirüs tedbirlerinin uzatıldığını duyurmasından ardından federal bölge yetkililerine acil bir toplantı çağrısında bulundu.

Pazartesi günü 28 Mart'a kadar geçerli olan tedbirlerin 18 Nisan'a kadar uzatıldığını açıklayan Almanya Başbakanı Merkel, koronavirüs gündemiyle beklenmedik bir toplantı gerçekleştirecek.

Paskalya Bayramı'nda alınan tedbirlerin tepki çekmesinin ardından açıklamalarda bulunan Merkel, yasağını geri çektiğini ve bu karar uygulanabilir olmadığı için bir hata olduğunu söyledi.

Merkel "Paskalya'da koronavirüs yasakları getirmek tamamen iyi niyetle alınmış bir karardı. Amacım üçüncü dalgayı kırmaktı, bu yanlış sadece benim hatam. Beni affedin." dedi

Reuters'ın aktardığı habere göre, Merkel'in acil toplantısının gündemi Paskalya Bayramı'nda uygulanacak tedbirlerin olacağı belirtilmişti.

Geçtiğimiz günlerde koronavirüs kısıtlamalarının 18 Nisan'a kadar uzatıldığını duyuran Merkel, Paskalya Bayramı kapsamında uygulanacak tedbirleri de açıklamıştı. Temasların azaltılması amacıyla kısıtlamaların getirilmesinin kararlaştırıldığına işaret edilerek, 1 ve 3 Nisan'ın bir defaya mahsus "tatil günü" olarak tanımlanacağı ifade edilmişti. Paskalya Bayramı vesilesiyle 2 Nisan Cuma ve 5 Nisan Pazartesi daha önce tatil günü olarak belirlenmişti.

Böylelikle 1-5 Nisan'da evde kalma prensibinin geçerli olacağına işaret edilen açıklamada, bu dönemde en fazla iki hane halkının bir araya gelmesine izin verileceği ancak toplanan kişilerin sayısının 5 ile sınırlandırılacağı, 14 yaş altındaki çocukların bu sınırlama kapsamına alınmayacağı aktarılmıştı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, "Henüz virüsü yenemedik, peşimizi bırakmıyor." ifadelerini kullanmıştı.

Merkel, Almanya’da salgındaki durumun çok ciddi olduğunu vurgulayarak, İngiltere’de ilk kez görülen Kovid-19’un mutasyona uğramış tehlikeli türünün Almanya’da yayıldığını, yeni vaka sayılarının hızla arttığını ve yoğun bakımdaki yatakların yeniden dolmaya başladığını belirtmişti.

angela merkel almanya koronavirüs son dakika haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx