Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon ile istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Peki nedir bu lazer epilasyon ve nasıl yapılır?

Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon Yalın Haberler

 

Lazer Epilasyon ile istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Peki nedir bu lazer epilasyon ve nasıl yapılır?

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon tıp camiasında çeyrek asırdır kullanılan yaygın bir uygulamadır. Bu uygulamada önce işlemin gerçekleştirileceği vücut kısımları temizlenir. Ardından tüylerin kalınlığı, yoğunluğu, deri rengi ve cilt türü gibi faktörlerin detaylı bir analizi çıkarılır. Bu aşamanın akabinde lazer ışınının yarattığı özel ısılar kullanılarak, yani atışlar yapılarak, tüy kökü yok edilir. Lazer epilasyonun en büyük iki avantajı işlemin oldukça ağrısız geçmesi ve sonuçların kalıcı olmasıdır.

Lazer epilasyon uygulamasının temel hedefi, dokulara ve deriye hiçbir şekilde zarar vermeksizin, yalnızca kıl köklerinin kurutulması, tahrip edilmesi ve bir daha uzamaması durumunu sağlamaktır. Eğer hormonal bir hastalık veya anomali mevcut değilse, bireyin kılları lazer epilasyonla doğru bir uygulamadan sonra uzama göstermeyecektir. Lazer epilasyon bir veya birden fazla seans içerebilir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon süreci, öncelikli olarak uzmanların cilt ve kıl tipine göre değerlendirmeler yapması ile başlamaktadır. Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda kişinin epilasyona uygunluğu, olası sonuçlar, yan etkiler belirlenmektedir. Belirlenen bu etkenler hastaya iletilir, uzman ve hasta arasında gerçekleşen diyaloglar sonucunda ortak bir karar verilip sürece devam edilir ya da edilmez. Lazer epilasyon sürecinde karar aşaması tamamlanıp sürece devam etme karar alındığında, uygulama işlemine hız kaybedilmeden geçilir. Lazer epilasyon uygulamasında lazer tipinin seçimi oldukça önem verilen bir konu olmaktadır. Uygun lazer epilasyon cihazı ve doz seçimi yapıldıktan sonra zaman kaybetmeden lazer epilasyon uygulamasına başlanılmaktadır. (Kaynak)

Lazer epilasyon zararlı mı?

Hafif tahriş ile beraber kızarıklık, geçici lekelenme veya hafif düzeyde yanıkların oluşması komplikasyon ve yan etkiler sınıfına girmektedir. Yanık oluşumu oldukça ender rastlanan bir durumdur. Kızarıklık ise lazer epilasyonunun ardından çoğunlukla görülebilir. Kızarıklık kısa bir zaman içinde son bulmaktadır. Genel hatlarıyla bakacak olursak lazer epilasyon; kalıcı zararlara yol açmayan, yan etkileri genellikle düşük ve nihayetinde zararsız sayılabilecek bir işlemdir. Yan etkilerin artış göstermemesi için tedavi sonrası kurallara dikkat edilmesi yeterli olacaktır.

Çekmeköy Lazer Epilasyon Merkezleri

 

Çekmeköy bölgesinde bulunan lazer epilasyon merkezleri arasından en çok müşteri memnuniyetine ve iyi cihazlara sahip olan Nil Tellioğlu merkezidir.

Nil Tellioğlu Çekmeköy Lazer Epilasyon

Çekmeköy lazer epilasyon merkezleri arasında en iyilerden birisi olan Nil Tellioğlu güzellik merkezi Çekmeköy’de Mimar Sinan Caddesi’nde bulunmaktadır.