Kedi İsimleri ve Anlamları Nelerdir?

Kedilere herhangi bir anlamı olmayan sevimli isimler verilse de anlamlı ve özel bir isim vermek isteyenler vardır. Bu isimlere birlikte göz atmaya ne dersiniz?

Kedi İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
Kedi İsimleri ve Anlamları Nelerdir? editor

 

Kedi isimleri denildiğinde mırmır, boncuk, tombik gibi kelimeler aklınıza geliyor olabilir. Elbette sevimli ve tatlı olan bu isimler kulağa çok hoş geliyor. Ancak siz isim koyarken daha anlamlı bir kelime seçmek istiyor olabilir. Örneğin, kedinizin fiziksel özelliklerini temsil eden ya da en belirgin karakteristik özelliğini anlatan bir kelime. Ya da size verdiği güzel enerjiyi kelimelerle ifade edebileceğiniz özel bir isim… Tüm bunları dikkate alarak kedinize koyabileceğiniz hem sevimli hem de anlamlı olan isimleri inceledik. İşte kedi isimleri ve anlamları

 1. Sahra: Duyduğumuzda aklımıza direkt kızıl çöllerin geldiği bu kelime, kızıl renklere sahip kediler için özel ve anlamlı bir isim olabilir.
 2. Tomris: Edebiyat sevenlerin aşina olduğu bu isim, üç şairin aşık olduğu ve adına şiirler yazdığı yazarımızla aynı adı taşıyor. Aynı zamanda Türk tarihindeki kadın kahramanlarımızdan birinin adı.
 3. Afrodit: filmlerden ve dizilerden duymaya alışık olduğumuz mitolojik ismin anlamını birçoğumuz biliyoruz. Ancak bilmeyenler için söyleyelim; güzellik tanrıçası anlamına geliyor.
 4. İstanbul: Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul, Türk kedilerine çok yakışacak isimlerden biri.
 5. Maça: genellikle siyah kedilere verilen bu isim, iskambil kartlarındaki ters kalbin adıdır. Aynı zamanda hava grubu burçlarını temsil eder.
 6. Aras: son zamanların popüler isimlerden biri olan Aras, kediler için de oldukça havalı bir isim. Erzurum’da bulunan bir ırmağın adını ifade ediyor.
 7. Behlül: Bir Türk dizisiyle popülerlik kazanan bu isim kedilere verilmeye devam ediyor. Cömert ve hayır sahibi anlamına geliyor.
 8. Pars: Kulağa hoş gelen bu isim, sıcak ülkelerde yaşayan, yırtıcı bir hayvanı ifade ediyor.
 9. Sancar: Eski Türk isimlerinden biri olan Sancar, kama anlamına geliyor.
 10. Anka: Mitolojik kedi isimlerinden biri olan Anka, Kaf Dağı’nda yaşadığına inanılan masal kuşu anlamına geliyor.
 11. Itır: Popüler kedi isimlerinden biri olan ıtır, güzel ve hoş koku anlamına geliyor.
 12. Tünay: Kulağa hoş gelen bu isim gece görünen aydınlık anlamını taşıyor.
 13. Doğu: Güneşin doğduğu yön anlamına gelen Doğu, erkek kediler için en güzel isimlerden biri.
 14. Benek: kedilere en çok verilen isimlerden biri olan benek, herhangi bir şeyin üzerindeki ufak renkleri ifade ediyor.
 15. Uras: Farklı ve anlamlı kelimeler arıyorsanız Uras, tam size göre bir kedi ismi. Unisex kedi ismi olarak kullanabileceğiniz Uras, mutluluk anlamına geliyor.
 16. Alya: yüksek yer anlamına gelen bu kelime, kediler için seçilebilecek farklı ve güzel isimlerden biri.
 17. Çilay: Sevimli kedi isimlerinden biri olan Çilay, ayın üzerindeki lekeleri ifade ediyor.
 18. Işıl: popüler kedi ve köpek ismi olan ışıl, parlak ışık anlamına geliyor.
 19. Miray: Kulağa çok hoş gelen bu isim hem erkek hem dişi kedilere çok yakışıyor. Anlamı ise ay gibi parlayan.
 20. Reyhan: hoş kokusu ile bilinen bitkinin adı, kedilere çok yakışan isimlerden biri.
 21. Berfu: Kulağa hoş gelen farklı isimlerden biri olan Berfu, kedinize fiziksel özelliklerine göre koyabileceğiniz isimler arasında yer alıyor. Beyaz kürke sahip kedinize, kar tanesi anlamına gelen bu ismi koyabilirsiniz.
 22. Dora: Son zamanların popüler isimlerinden olan Dora, zirve anlamına geliyor.
 23. Lavinya: Bir çiçek ismi olan Lavinya, en güzel kedi isimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Asil ve güzel kedilerinize çok yakışacak bir isim.
 24. Rena: Eğer kedinize anlamlı bir isim koymak istiyorsanız, Rena tam size göre bir isim. Rena, kelime anlamı olarak güzelliği ile dikkat çeken, imrenilen gibi sözleri temsil ediyor. Güzeller güzeli kedinize çok yakışacak isimlerden biri.
 25. Ella: Türkçe isimler arasından oldukça hoş seçenekler olsa da kedinize yabancı isim koymak da istiyor olabilirsiniz. İngilizce kökenli olan Ella, peri kızı anlamına geliyor.

Kedi isimleri ve anlamları kedisine isim koymak isteyenlerin en çok dikkat ettikleri başlıklar arasında. Sizler de diğer kullanıcılarımıza fikir vermek için kedinizin ismini, bırakma hikayenizi ve anlamını yorumlarda paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda İncelememizi istediğiniz farklı konular varsa bizlere bu konular hakkında her zaman fikir verebilir, kedilerle ilgili bilinmesi gerekenler hakkında tüm bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx