Ankara en iyi boşanma avukatı tavsiye

Boşanma süreci hayatınızdaki en önemli dönüm noktalarından birisidir.

Ankara en iyi boşanma avukatı tavsiye
Ankara en iyi boşanma avukatı tavsiye editor

Boşanma süreci hayatınızdaki en önemli dönüm noktalarından birisidir. Ne kadar evli kaldığınızın bir önemi olmadan, yeni başlayacağınız hayatınıza en güçlü şekilde başlayabilmek için boşanma sürecinde tüm haklarınızı alabiliyor olmalısınız. Bunun için süreci başarılı ve işinin en iyi olan boşanma avukatları ile birlikte yürütmelisiniz.

Boşanma davalarında davalı ya da davacı taraf olarak bazı haklarınız söz konusu olacaktır. Bu hakları sonuna kadar alabilmek ve taleplerinizin hukuksal olarak sizler everilmesi için iyi bir boşanma avukatının sizi temsil etmesi çok önemlidir. Bu süreçte Boşanma avukatı tavsiye ihtiyacınız olacaktır. Çünkü bir boşanma avukatı ile iyi bir boşanma avukatı arasında çok önemli farklılıklar vardır. İlerde pişman olmamak ve bu dönüm noktasında kendiniz için en iyi olan konuları seçmek için başarılı bir avukatla güçlü bir işbirliği içerisinde olmalısınız.

Boşanma avukatı arayışında olan taraflar için ülkenin en başarılı boşanma avukatlarının görev aldığı Mil Hukuk Bürosu ilk sıralarda yer alıyor. Mil Hukuk Bürosu bünyesinde görev alan boşanma avukatlarının her biri bu alanda çok köklü bir bilgi ve birikime sahip olan avukatlardır. Aynı zamanda bu güne kadar sayısız boşanma davasına katılmış ve her birinde çok yüksek oranlarda başarı elde etmişlerdir. Sizlerde boşanma döneminizde Mil Hukuk Bürosu bünyesinde bir boşanma avukatı ile iletişime geçebilirsiniz. Bir ön görüşme yapabilir ve sürece birlikte başlayabilirsiniz.

Boşanma davası açma

Boşanma davası açabilmek için öncelikli olarak güçlü bir boşanma nedeninin var olması gerekir. Bu nedenlerin tespiti her zaman iyi bir avukat ve müvekkil iletişimine bağlı olacaktır.

Müvekkili ile yapmış olduğu etkin görüşmeler sonucunda en güçlü olan boşanma sebeplerini tespit eden boşanma avukatı dava dilekçesi buna göre hazırlayacaktır.

Boşanma sürecinde genellikle tarafların birbirlerinden boşanma dışında farklı bazı talepleri de bulunuyor. Tüm bu taleplerin müvekkil ile yapılacak ayrıntılı bir görüşmede netleştirilmesi gerekiyor.

Müvekkil dinledikten sonra boşanma sebepleri ve talepleri tespit edildikten sonra ulaşılan olgulardan ve taleplerden hareketle davanın hukuki temeli tespit ediliyor. Bu tespitler doğrultusunda dava dilekçesi yazılıyor. Boşanma avukatı, dava dilekçesinin talep edilen sonucu elde etmeye elverişli olduğunu gördükten sonra dava dosyasını hazırlamaya başlayabiliyor. Bir dava dosyasında yeterli sayıda dilekçe sureti ve iddiaları güçlendiren delillerin yer alması çok önem arz ediyor. Dava için beyan edilen deliller eğer yazılı delil niteliğindeyse ve avukat bu delillere ulaşabilecek durumdaysa, yazılı delillerin mutlaka dava dosyasına fiziken konulması dava sürecinde olumlu bir etki sağlıyor ve mutlaka gerekiyor. Eğer dava dosyası hazırlanırken yazılı deliller o an ulaşılamayacak bir yerdeyse dava dilekçesi içeriğinde bu yazılı delillerin bulunduğu yer gösterilerek mahkemeden delilin getirtilmesi isteniyor. Delillerin belirlenmesinin ardından boşanma davası açılıyor.

Tüm bu sürecin en etkili şekilde tamamlanabilmesi için Mil Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak:  https://www.milhukuk.com/faaliyet/bosanma-ve-nafaka-hukuku

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx