Diş dolgu tedavisi nasıl yapılır

Bazı bakımsızlıklar nedeni ile dişlerde çürükler oluşabiliyor.

Diş dolgu tedavisi nasıl yapılır
Diş dolgu tedavisi nasıl yapılır editor

Bazı bakımsızlıklar nedeni ile dişlerde çürükler oluşabiliyor. Ya da bazı beklenmedik kazalar sonucunda dişlerde kırılmalar yaşanabiliyor. Çürük ya da kırık sonucunda diş hekimleri tarafından uygulanan en etkin ve en kolay tedavi yöntemi diş dolgu tedavileri oluyor.

Diş dolgusu tedavileri diş hekimleri tarafından klinik ortamında yapılıyor. Çürümüş olan dişler çekilmeden önce diş dolgusu ile tedavi edilebiliyor. Böylelikle dişlerinizi kaybetmemeniz için kolay bir tedavi yöntemi sizlere sunulmuş oluyor.

Çürük dişlerin doldurulması işlemi en kısa süren ve en kolay olan diş tedavi yöntemlerinden birisi olarak biliniyor.  Bu tedavi için öncelikle çürüyen dişin temizlenmesi işlemi yapılıyor. Çürükten ve artıklardan temizlenen dişler için diş dolgusu uygulaması yapılıyor. Ancak bu aşamadan önce hastanın herhangi bir acı ya da ağrı hissetmemesi için diş hekimi tarafından o bölge için lokal anestezi uygulanıyor. Lokal anestezi ile sadece müdahale edilecek bölgenin uyuşması sağlanıyor ve ardından çürük temizleme işlemi başlıyor.

Diş dolgu tedavilerinde farklı dolgu türleri kullanılıyor. Kullanılan doğu maddesinin türü ne olursa olsun işlem süreci ve işlem akışı aynı oluyor. Hasta tarafından hangi dolgu materyali tercih edilmiş olursa olsun, her işlem gayet konforlu bir süreç eşliğinde tamamlanıyor.

Uyuşma sürecinden sonra dişlerde gerekli temizliğin yapılmasının ardından dişte bir boşluk oluşuyor. Çürüyen, hasar gören ya da kırılan dişteki bu boşluğun dişin yapısına ve gerçek formuna uygun bir şekilde doldurulması için özel olarak üretilen diş dolgu malzemeleri kullanılıyor. Tercih edilen malzemeye bağlı olarak dolgunun en kısa sürede donması için özel tıbbi bir cihazlardan destek alınıyor. Ve çok kısa bir süre içerisinde çürüklerden temizlenen dişler, en doğru malzemelerle doldurularak eski sağlıklı formuna kavuşuyor.

Konya diş dolgusu

Diş dolgusu Konya tedavileriniz için Dt. Muhammed Kayhan ile iletişime geçebilirsiniz. Özel bir klinik ortamında en gelişmiş teknolojik cihazlarında yardımı ile diş dolgu tedavilerinizi en başarılı şekilde yaptırabilirsiniz.

Dt. Muhammed Kayhan kliniğinde her zaman steril ve hijyenik bir tedavi ortamı sağlanıyor. Tüm diş tedavileriniz için Konya’nın en başarılı diş hekimlerinden olan Dt. Muhammed Kayhan’dan destek alabilirsiniz.

Dt. Muhammed Kayhan resmi web sayfasına giriş yapabilirsiniz. Burada hem diş hekimini ve eğitimlerini yakından takip edebilirsiniz. Hem de kliniğinde vermiş olduğu hizmetlerin neler olduğunu öğrenebilirsiniz. Ne tür bir ağız ve diş tedavisine ihtiyacınız varsa bu konuda en net ve en doğru bilgilendirmeler için ön muayene talep edebilirsiniz.

Dt. Muhammed Kayhan resmi web sayfası üzerinden online bir randevu oluşturabilirsiniz. Ya da burada yer alan aktif iletişim bilgileri aracılığı ile randevunuzu oluşturabilirsiniz. Almış olduğunuz randevu ile ön muayene işleminde geçebilirsiniz. Rahatsızlıklarınız, tedavi süreciniz ve fiyatlandırmalar hakkında en net bilgilere ulaşabilirsiniz.  

Kaynak: https://muhammedkayhan.com/dis-dolgusu-konya-dolgu-dis-fiyatlari/

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx