Poliüretan Malzemeler Nedir?

Poliüretan malzemeler çok farklı kalite ve özellikte üretilebilen ve geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Poliüretan Malzemeler Nedir?
Poliüretan Malzemeler Nedir? editor

Poliüretan malzemeler çok farklı kalite ve özellikte üretilebilen ve geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kullanımının yaygınlaşmasına bağlı olarak da hayatımızda her geçen gün daha fazla yer almakta ve buna birlikte daha fazla alanda karşımıza çıkar. integral poliüretan malzemelerin kullanım alanları araştırılmakta ve özellikleri her geçen gün geliştirilir.

Bu malzemeler temelde plastik esaslıdır. Bu nedenle yanmaya karşı oldukça hassastır ve ısıya maruz kaldığı takdirde bozulmalar yaşar. Bu özellikleri bilinen poliüretan malzemeleri ısıya ve yanmaya karşı dayanıklı hale getirmek amacıyla çalışmalara devam ediliyor. Poliüretan malzemelere dolgu malzemesi eklenerek termal ve mekanik özelliklerine katkıda bulunulabilir ve böylelikle pahalı olan hammadde sarfiyatı da azaltılabilir ve daha ekonomik ürün elde edilebilir.

Poliüretan Malzeme Yanabilir Mi?

Poliüretan döküm malzemelerin temel kaynağı plastiktir. Malzemelere İdelif sitesinden ulaşabilirsiniz. Bu nedenle yanabilir ve ısıya maruz kaldıkları zaman bozulabilirler. Yapılarında polyol ve izosiyanatlar içeren poliüretan malzemeler, yandıklarında ısı, duman, zehirli gazlar ve korozyona bağlı olan bileşikler ortaya çıkartır. Bu durum yangın anında hem daha yüksek ısıya hem de daha farklı problemlere yol açar.

Bu tarz olayların yaşanmaması için bazı özel teknikler kullanılarak poliüretan malzemenin ısıya karşı direnci arttırılır. Bu tekniklerin en çok bilineni ise poliüretan malzemelere alev geciktirici maddelerin ilave edilmesidir. Bu sayede Poliüretan malzemenin ısıya karşı direnci arttığı gibi ayrıca herhangi bir kuvvete karşıda daha dayanıklı hale gelir. Ürünler için İdelif sitesini ziyaret edin.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx