Kombi Bakımının Önemi

Ülkemizde altyapı sorunlarından dolayı birçok kanal ve gider sorunları yaşanır.

Kombi Bakımının Önemi
Kombi Bakımının Önemi editor

Ülkemizde altyapı sorunlarından dolayı birçok kanal ve gider sorunları yaşanır. Alt yapılarda oluşan düzensizlikler kanalların giderlerin zamanlar aşınmasına neden olur. Ayrıca kış aylarında kullanılan kombi ve petekler de insanlar tarafından yüksek oranda kullanılan araçlardır. Sadece ısınma değil sıcak su kullanımında kombi ve peteklere dahildir. Kombi ve petekler yılda birkaç kez bakım isterler. Bakımı yapılmayan kombiler de evlerde veya işyerlerinde birçok soruna neden olur.

İnsanların çoğunlukta olduğu toplu alanlarda lavabo ve benzeri gider yerleri zamanla fazla kullanmadan aşınır ve hasar görürler.

Su Kaçağı Tespiti Neden Önemlidir?

Buca su kaçağı tespiti genellikle barometre ile suyun basıncı ölçülmesi ile gerçekleşir. Yapılan tespitler de   su kaçağı    problemi anlaşıldıktan sonra genelde akustik dinleme cihazı ile birlikte su kaçağı bölgesi tespit edilir.  Atık su kaçağı tespiti için firmalar genellikle ufak boyutlarda, dijital kameralar ile çalışma yaparlar. Bu işlemde kameralar borulara salınarak sorun olan yere getirilir. Böylece kaçaklar bulunarak hızlıca gereken müdahale yapılır.

Su Kaçağı Tespiti İşlemleri Nelerdir?

Genellikle su boruları duvarların içine gömülü bir şekildedir. Bundan dolayı çoğu zaman su kaçağı sorununu hemen anlaşılmayabilir. Gelişen teknoloji ile birlikte teknik el aletleri ve görüntüleme sistemleri kaçaklara müdahale etmekte yararlıdır.  

Sonrasında pis suyu tahliye etme, tamir ve tadil işlemleri daha hızlı gerçekleşir. Özellikle apartmanlarda tesisatı olan su borularının birbiri ile bağlantısı sonucunda su kaçakları meydana gelir. Genellikle ülkemizde bu sorunların çözümünde işlemler kırmadan su kaçağı tespiti ile yapılır.

Tıkanıklık Açma Nedir Neden Uygulanır?

Gaziemir tıkanıklık açma işlemlerinde ilk işlem genellikle firmalar kanalların içinde tıkanıklığın tespit edilmesidir. Sonrasında borulara kamera yolu ile cihazlar gönderilir. İşlemler bittikten sonra tekrar boru içi görüntülenerek sorunun temeli tespit edilir. Tıkanıklık açma işlemlerinde genellikle kamera kullanarak açılır. Siz de bu alanda hizmet almak istiyorsanız Güven Isı Tesisat firmasını tercih edebilirsiniz.

Tıkanıklık Açma Yöntemleri Nelerdir?

Tıkanıklık açma işlemleri için makineleri ve kanal içi görüntüleme kameraları boru çapına uygun olarak seçiliyor. Kullanılan kameraların özellikle, kanal borularının iç çeperini iyi görüntülenmesi gerekir. Genellikle tıkanıklık açma işlemlerinde firmalar evlerde bulunan boru tiplerine göre kamera kullanırlar. Tıkanıklık açma   gibi durumlarda öncelikle ana rögarın durumu tespit edilir. Tıkanıklık açma işlemlerinde kullanılan bir yöntem de bilgisayarlı kanal açan işlemidir.

Kombi Petek Bakımı Nedir Neden İhtiyaç Duyulur, Yöntemler Nelerdir

Torbalı kombi petek bakımı kullanıma bağlı olarak iki yılda bir yapılması gereklidir.  Kombi ve petekler de periyodik kombi bakımlarda yapılan şşlemler şu şekildedir; Öncelikle kombi ve peteğin su sızdırma ve kirlilik durumu kontrol edilir. Sonrasında kombi ve petekler de öncelik emniyet kontrolü yapılır. Ön yanma ayarı ile birlikte gaz ayarları kontrol edilir. Kombi ve peteğin işlevi olan ısıtma ve sıcak su fonksiyonları kontrol edilir. Kombi ve peteğin içinde bulunan su hattı pislik tutucuları temizlenir. Son olarak Filtre temizliği yapılır ve su debisi kontrol edilir.

Sizler de su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma, kombi petek bakımı ihtiyacı duyuyorsanız bunun Güven Isı Tesisat firmasını inceleyerek tesisatlar ve tamiratlar konusunda yetkililerden yardım alabilirsiniz.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx