Bloggerlık Nedir, Blogger ile Para Kazanmak Mümkün Müdür?

Blogger, internet ortamında birikimlerini ve günlük gibi yazılar yazan kişilerdir. İ

Bloggerlık Nedir, Blogger ile Para Kazanmak Mümkün Müdür?
Bloggerlık Nedir, Blogger ile Para Kazanmak Mümkün Müdür? editor

Blogger, internet ortamında birikimlerini ve günlük gibi yazılar yazan kişilerdir. İlk olarak amatör olarak tanımlanan bloggerlar kendilerini geliştirdikçe profesyonel blogger olabilirler.

Bunun için hem yazdıkları alanda uzmanlaşmaları hem de sürekli olarak kendilerini geliştirmeleri gereklidir. Bir konu üzerinde blog açmak belli zaman içinde o işin uzmanı olarak hem kişilerin hem de dünya genelinde onlarca firmanın dikkatini çekebilir. Bu sayede sponsor bularak sayfalarını daha da ilerletebilirler.

Blog Sayfasının Tanınması İçin Gerekenler

Blog sayfası süreleri güncellenmesi gereken ve sık sık paylaşımların yapılması gereken sayfalardandır. Bu, web sayfasından ayıran en büyük farktır. Web sayfalarında eklenen ürün ya da hizmetlerin tarihi görünmez ancak blog sayfasında her paylaşımın bir tarihi vardır.

Blog sayfasını takip etmeye başlayanlar zaman içinde sayfanın yeni eklediklerine merak duymalarını sağlar. Bu da sayfanın daha fazla popüler olmasını ve arama motorlarında da ön plana çıkmalarını sağlar. Bir blog sayfası ne kadar yazılarını güncel tutar ve ne kadar akıcı bir şekilde yazarsa tanınması da o kadar artacak ve ilgi duyulmaya başlanacaktır.

Blog Siteleri Üzerinden Para Kazanmak Mümkün Müdür?

Bir blog sitesinin para kazanması tamamen bloggerların atacağı adımlara ve yazdıkları paylaşımlarla alakalı bir durumdur.

Blog sitelerinin sponsor ve reklam bulması çok uzun ve zor süreç değildir ancak vakit alır. Bu nedenle blogger yazılarını ya da tanıtmak istediklerini sürekli olarak kendilerini geliştirerek yayınlamalıdırlar.

Blog sayfasın günlük okunma ve siteye gelen ziyaretçi sayısının artmasıyla sitenin para kazanması da mümkün olacaktır. Siteye gelen ziyaretçi sayısıyla paralel olarak reklam, banner ve sponsor antlaşmalarıyla para kazanmak da mümkün olabilir.

Blog Sitesi Kurmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Blog sitesi için wordress, tumblr ya da blogger gibi yazılımlardan ücretsiz üyelik kurulmalıdır. Bu uygulamalar, yazı yazmanınız ve temalarla sitenizi daha ön plana çıkaran uygulamalardır. Ancak internet uzantıları da önemlidir.

Blog sayfasının alan adıyla birlikte uzantısının da olması daha profesyonel bir izlenim bırakacaktır. Bun anlamda domain satın alınması gereklidir. Yıllık ya da 5 yıllık gibi farklı paketlerde satılan domain uzantıları sitenin uzun süre boyunca aynı alan adıyla kalmasını sağlayacaktır.

Ayrıca, sitenin internet ortamlarında yayınlanması, güvenlik paketinin olması, e-mail hesabının oluşması, yazıların SEO uyumlu olması ve daha pek çok özelliğin tanımlanması için de hosting hizmeti alınmalıdır.

Tüm bu artı özellikler google arama motorlarında daha fazla tanınmasını ve sitenin daha fazla ziyaretçi tarafından takip edilmesini sağlayacaktır.

Blog Açma Siteleri Ücretli Midir?

Blog açma siteleri için Wordpress, blogger ya da tumblr uygulamaları ücretsizdir. Ancak domain ve hosting gibi ek hizmetleri alınan paketlere göre değişkenlik gösterir. Dolayısıyla blog sitesi açmadan önce domain ve hosting hizmetlerinin sunduğu hizmetlerin incelenerek yayınlanmak istenen blog sitesine göre en etkin olanın terci edilmesi önemlidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.