Havuz Kenarı Deck Uygulama

Dış mekanlar için kullanılan ahşap bakımı için kullanılan malzemeler genellikle tropikal bölge ağaçları kullanılır.

Havuz Kenarı Deck Uygulama
Havuz Kenarı Deck Uygulama editor

Dış mekanlar için kullanılan ahşap bakımı için kullanılan malzemeler genellikle tropikal bölge ağaçları kullanılır. Bu ağaçlardan elde edilen ürünün dayanıklılığının artması için birçok kimyasal işlem uygulanır bu işlemler ahşabı böcekten ver nemden korur. Bu işlemler her türlü işte ve üründe olduğu gibi çeşitli fiyat aralıklarında değişiyor bunu ucuza mal etmek isteyenler için kompozit ahşap deckler çok uygun olabilir. Kompozit ahşap tozu ya da talaşın plastikle karışımından elde edilir. Deck bakımı uygulanacak zemin temiz ve kuru olmalıdır bunun dışında ahşabın zamanla kıymık oluşturması can sıkıcı bir durum haline geleceğinden teak ahşap ile kaplama bu sıkıcı durumu ortadan kaldıracaktır.

Ahşap Cephe Uygulama

Ahşap çok dayanıklı bir malzeme olduğundan dış cephe uygulamasında kullanılan beton ve çeliğe göre aynı miktarda kullanıldığında daha çok dayanıklılık gösterir.

Dış cephe ahşap kaplaması şık görüntüsüyle de evinizi, ofisinizi göz önüne çıkarır. Teak bakımı ile hava şartlarına uymayan ahşapların bu koşullara ayak uydurması sağlanır. Ahşaba uygulanan kimyasallar sayesinde zeminde kullanıldığı gibi dış cephede de çok sağlam bir şekilde kalabilir. Aynı zamanda depreme en dayanıklı yapıdır. Ahşap evler yangına ise 30 dakika ve 1 saat arasında dayanabilir. Çelik ise yalnızca 15 dakika dayanarak çökme riski oluşturuyor.

Ahşap diğer dış yapı malzemelerine göre daha çok hava alan canlı bir yapıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.