Sosyal medyanın işlevleri değişiyor

Sosyal medya öncelikle insanların birbirleri ile etkileşim kurmaları ve bu anlamda beğeni ve takip kazanmaları için kullanılmış bir iletişim platformu olarak kuruldu

Sosyal medyanın işlevleri değişiyor
Sosyal medyanın işlevleri değişiyor editor

Sosyal medya öncelikle insanların birbirleri ile etkileşim kurmaları ve bu anlamda beğeni ve takip kazanmaları için kullanılmış bir iletişim platformu olarak kuruldu. Faka ardından sosyal medya kamuoyu ve gündem oluşturma mekanizması sayesinde de son derece etkili bir ana akım medya unsuru haline geldi. Sosyal medyanın ana akı unsusu olması hem siyasal anlamda hem de gündelik anlamda gündemi belirlemede oldukça güçlü olmasında kaynaklandı. Birçok firma da bu sektöre bu alana hızlıca giriş yaptı. Yurt içinde ve yurt dışında binlerce kişi tarafından kullanılan sosyal medya artık bir pazarlamam alanı olarak da şekillendi. Bu anlamda yeni meslek dalları da karşımıza çıktı. İnfluencer denilen bu yeni meleklerden biri de tanıtım alanında karşımıza çıktı. influencer nedir ve influencer nasıl olunur sorusu özellikle gençler tarafından sıkça sorulmaya başlandı.

İnfluencer bireyler pazarlamaya büyük katkı sağlıyor

İnfluencer bireyler dijital pazarlamanın öncelikli adımları ve aktörleri olarak karşımıza çıkıyor. Belirli konu ve alanlarda yetkin olan ve çokça izlenerek takip edilen bireyler, kendi sayfalarına bazı ürünlerin ve kişilerin tanıtımını yapmaya başladı. Bir nevi reklam mahiyetinde olan bu tanıtımlar ilgili ürünün bir anda milyonlarca insan tarafından görülmesine olanak sağladı. Bu yüzden de hem influencer bireyler hem de markalar büyük karlar elde etti. Sonuç olarak medya da izlenmesi olan kişiler influencer olarak yeni bir mesleğin oluşmasına katkı sağladı.

Kaynak: https://creatorstation.com/influencer-marketing-nedir/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.