Prof. Dr. Yiyit: B ve C planlarımız var! Hazirana dikkat çekildi

Feriha Öz Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, salgın süreci için B ve C planları olduğunu açıklayarak, 'Covid süreci sağlık altyapısı açısından en hazır ülke olduğumuzu gösterdi aslında. Bunu aslında aşıda da gösterdik. İlk olarak sağlık çalışanlarında başladık ve 1-2 günde 1 milyon 200 bin...

Prof. Dr. Yiyit: B ve C planlarımız var! Hazirana dikkat çekildi
Prof. Dr. Yiyit: B ve C planlarımız var! Hazirana dikkat çekildi

Yiyit açıklamasında, "Hedefimiz toplumda çok büyük bir bağışıklılığı sağlamak. Pandemiyi böyle kontrol altına alabileceğimizi biliyoruz. Haziran’da büyük bir aşı tedariki olacak. Burada en büyük kazanımımız aşı temini olacak. Sağlık alt yapısı olarak çok hazırlıklı olduğumuzu çocuk aşılarından biliyoruz. Aşılama takip sistemiyle çok iyi bir altyapımız var. Hastane olarak da biz bu aşıya maksimum desteği vereceğimizi ifade ettik.

Sadece İstanbul’da şu an aşı için hazırladığımız kapasitenin 5’te birini kullanıyoruz. Eğer aşı tedariki artarsa biz bunun çok çok üstüne çıkarız. Haziran ayında hedefimiz 20 yaşına kadar herkesi aşılamak. Eğer bunu yaparsak zaten güzel bir yaz bizi bekliyor. Şu an dünyada kendi aşısı olduğu halde bizim kadar aşı yapamayan ülkeler var. Bizim bir avantajımız var, biz ciddi hazırlıklı sağlık altyapımızla bu sürece giriyoruz. Aşı tedarikinde sıkıntımız yok görünüyor" dedi.

FARKLI PLANLAR DA MEVCUT

B ve C planlarının olduğunu belirten Yiyit, "Sadece bu hastaneden örnek vereyim… Günde 3 bin randevu hazırlamış durumdayız. Ama talep olduğunda 2-3 kat çıkarabiliriz. Randevu doluluk oranına göre esneme alanlarımız, B ve C planlarımız var. Halihazırda bunlar çalışılmış durumda. Biz aşılama anlamında en az stresli ülkeyiz gibi görünüyor. Haziran ayında derin bir oh çekeceğiz gibi görünüyor. Haziran’da günlük 1 milyon doz artacağını görüyoruz. Bunu çok daha üzerine çıkacağını düşünüyoruz.

Hedefimiz ilave 20 yaşa kadar herkesin ilk dozunu yapmak. Katlanarak büyüdüğünü göreceğiz. Belki de bu yükseliş trendini hayranlıkla izleyeceğiz. Haziran ayı sağlıkçılar için biraz şenlik gibi geçecek. Biz hasta olanları tedavi etmek için yetiştirildik, böylece insanların hasta olmamasına hizmet edeceğiz. O günleri biz sabırsızlıkla bekliyoruz.

Vatandaşın uyumu bu süreci belirleyecek. İnsanlar aşı olursa bu durum böyle olacak. Lütfen vakti geldiğinde aşı randevularını alsınlar. Onlar için hazırlık yapmış olacağız" ifadelerini kullandı.

Aşının koruyuculuğı konusunda şüpheye hiç yer verilmemesi gerekiyor. Ülkeler verilerini yayınlamaya başladı. Ölüm ve vaka sayılarının düştüğünü gördük. Ülkemizde de çok iyi veriler var. Aşılı sağlık çalışanları ile ilgili bu dönemde kötü haberler okumadık. Aşının etkisini gördük ve buna hepimiz şahidiz.


Prof. Dr. Yiyit: B ve C planlarımız var! Haziran'a dikkat çekildi - Son Dakika Türkiye Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.