Soylu'ya tüfekle destek veren din öğretmeni için çağrı: Gerekli ceza uygulansın

Fethiye'de Din Kültürü öğretmeni olan Yunus Taşkıran'ın sosyal medya hesabından paylaştığı silahlı fotoğrafa Eğitim Sen ve Veli-Der Fethiye Temsilcilikleri

Soylu'ya tüfekle destek veren din öğretmeni için çağrı: Gerekli ceza uygulansın
Soylu'ya tüfekle destek veren din öğretmeni için çağrı: Gerekli ceza uygulansın

Fethiye'de Din Kültürü öğretmeni olan Yunus Taşkıran'ın sosyal medya hesabından paylaştığı silahlı fotoğrafa Eğitim Sen ve Veli-Der Fethiye Temsilcilikleri tepki gösterdi. Öğretmenler ve veliler gerekli cezanın uygulanması için çağrı yaptı.

Soylu'ya tüfekle destek veren din öğretmeni için çağrı: Gerekli ceza uygulansın

BİRGÜN EGE

Fethiye'de Din Kültürü öğretmeni olan Yunus Taşkıran, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sosyal medya hesabından paylaştığı, 'Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın emrinde olduk, emrindeyiz, emrinde olacağız...' ifadelerine silahlı fotoğrafı ile birlikte sosyal medya hesabından destek verdi.

Eğitim Sen Fethiye Temsilciliği, Din Kültürü öğretmeni Taşkıran'ın paylaştığı fotoğrafa tepki göstererek Taşkıran'ı kınadı. Eğitim Sen Fethiye Temsilcisi Ali Türk, bir eğitim mensubunun elinde silahla fotoğraf paylaşmasının öğretmenleri rahatsız ettiğini söyledi.

Türk, "Eğitim mensupları öğrencilerine sevgiyi, kardeşliği ve barışı öğretmesi gerekir. En küçük bahanelerle sendika üyemiz öğretmenler, çalışanlar ve akademisyenler hakkında soruşturmalar açan, onları cezalandırıp sürgün eden hatta açığa alan Milli Eğitim Bakanlığının olay karşısındaki tutumunu merakla bekliyoruz. Buradan Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığına, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Ve Fethiye Kaymakamlığına suç duyurusunda bulunuyor ve sesleniyoruz; Bu kişi hakkında açılan soruşturmanın takipçisi olacağız. Olayın peşini bırakmayacağız ve kapatılmasına göz yummayacağız. Halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek suçtur. Gerekli cezanın uygulanmasını bekliyoruz” dedi.

soylu-ya-tufekle-destek-veren-din-ogretmeni-icin-cagri-gerekli-ceza-uygulansin-881496-1.

SİLAH VELİLERİ TEDİRGİN ETTİ

Veli-Der Fethiye Temsilcisi Fehime Korkmaz Bingöl ise Din Kültürü öğretmeni olan Yunus Taşkıran'ı kınayarak, "Öğrenci velileri olarak okuldan beklentimiz, çocuklarımıza bilimsel eğitimin yanında; sevgi, özgürlük, eşitlik, kardeşlik ve barış gibi evrensel değerlerin öğretilmesidir. Biz çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimize sonsuz güven duymak isteriz. Bir öğretmenin elinde silahla verdiği mesaj, biz velileri çok tedirgin etmiştir. Öğrenci velileri olarak bu olayın takipçisi olacağız ve üstünün kapatılmasına izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
eğitim din medya sosyal yunus çağrı tepki öğrenci Veli-der ceza birgün Cumhuriyet Bingöl barış ege İçişleri Bakanı fotoğraf ilçe Evrensel emanet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.