İstismara zemin hazırlayanlara terfi

Haber Merkezi Karaman’da Ensar Vakfı yurdunda kalan çocukları istismar vakasına zemin hazırlayanların terfi edildiği ortaya çıktı. Dönemin Karaman İl Milli

İstismara zemin hazırlayanlara terfi
İstismara zemin hazırlayanlara terfi

İstismara zemin hazırlayanlara terfi

Haber Merkezi

Karaman’da Ensar Vakfı yurdunda kalan çocukları istismar vakasına zemin hazırlayanların terfi edildiği ortaya çıktı. Dönemin Karaman İl Milli Eğitim Müdürü olan ve istismarcı Muharrem Büyüktürk ile fotoğrafları olan Asım Sultanoğlu’nun Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Müşaviri olarak, Karaman Özel Öğretim Kurumları Şube Müdürü Ahmet Bayır da bugün Ankara Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevini yürütüyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya şunları söyledi:

“Görevlerini suiistimal ederek 45 çocuğumuzun taciz ve tecavüze maruz kalmasına göz yuman kamu görevlilerine ödüllendirme gibi görevlendirmeler yapılmış. Bunlar, kadına ve çocuğa karşı işlenen suçlarda hafifletici sebep arayanlardır! Bunlar, kravatlıya ceza indirimi uygulayanlardır! Bunlar, Türkiye’yi yönetemeyen, ekonomik, sosyal, ahlaki, hukuki… her alanda uçuruma sürükleyenlerdir!”

“Kadına ve çocuğa yönelik her türlü sorgulamanın önünü kesenler yaşananların da sorumlusudur” diyen Kaya şöyle devam etti: “Türkiye’nin dört bir yanında cemaat, tarikat ve bunlara bağlı vakıfların kaçak yurtlarına göz yumanlar, izin verenler çocuklarımıza taciz ve tecavüzün suç ortağıdırlar. Çocuklara taciz ve tecavüzde bulunanlar ile göz yumanlara yaptırım uygulanmazsa; kadına yönelik şiddetin de önüne geçilemez.”

Karaman’da 2016 yılında, Ensar Vakfı ve Karaman İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (KAİMDER) evlerinde yaşları 8 ile 10 arasında değişen 45 erkek öğrenci cinsel istismara maruz kalmıştı. Olayın ardından ülke genelinde büyük bir tepki oluşmuş ve istismarcı Muharrem Büyüktürk 508 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Fotoğraf: csgorselarsiv.org

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
eğitim taciz Ankara ensar Türkiye açıklama CHP ceza Cemaat haber imam erkek hapis fotoğraf Milli Eğitim Bakanlığı milletvekili izin sosyal tarikat öğrenci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.