Kulüpler Birliği, federasyona 3 talep iletti

Son dakika futbol haberleri - Kulüpler Birliği bir bildiri yayımladı. Kritik fikir alışverişinden 3 önemli talep çıktı. TFF'nin bu istekler karşısında ne cevap vereceği merak konusu. Nihat Özdemir ve ekibinin toplanıp talepleri görüşmesi bekleniyor.

Kulüpler Birliği, federasyona 3 talep iletti
Kulüpler Birliği, federasyona 3 talep iletti
Paylaş

Kulüpler Birliği, yabancı kuralı, harcama limiti ve ligdeki takım sayısıyla ilgili bir bildiri yayımladı. Bildirideki 3 talep şöyle:

1- Yabancı sınırı (Rizespor ve Alanyaspor imzalamadı)

Aşağıda imzası bulunan kulüplerimiz olarak yabancı sayısının 2021-2022 sezonunda sözleşme imzalama sınırlaması olmaksızın, esame listesinde 14 yabancı yer alabilecek şekilde devam etmesi,

Bu hususta Kulüpler Birliği ile birlikte bir plan dahilinde kademeli düşüşün sağlanması, altyapıya yönelik projeler sunulması amacıyla komisyon kurularak Kulüpler Birliği ile birlikte bir planlama dahilinde oyuncu kriterleri, altyapı tesis yatırımları, rezerv takım gibi yapılacak somut çalışmalar neticesinde uzun vadeli kararlar verilmesi talebimizi bilgilerinize arz/rica ederiz.

Paylaş

2- Takım sayısı (Rizespor imzalamadı)

Aşağıda imzası bulunan Kulüpler Birliği üyeleri olarak 2021-2022 sezonunda Süper Lig'den TFF 1. Lig'e 3 takımın düşmesini Süper Lig'in en az iki sezon daha 20 takım ile devam etmesini, sonraki sezonlar için de Süper Lig'de yer alacak takım sayısının, kısa süre içinde yapılacak yayın ihalesini kazanan yayıncı, Kulüpler Birliği ve TFF'nin ortak karar vermesi talebimizi bilgilerinize Arz/rica ederiz.

Paylaş

3- Harcama limiti

Kulüpler Birliği, TFF'nin belirleme hazırlığında olduğu harcama limitleriyle ilgili de bir bildiri yayımladı. 20 kulübün 19'unun imzasıyla yayınlanan bildiride yalnızca Rizespor'un imzası bulunmuyor.

yabancı sınırı
tff kulüplerbirliği bildiri yabancısınırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.