Koronavirüs tedbirleri kapsamında halılarınızı daha sık yıkayın

Bilindiği gibi halılar genellikle dışarıya temas eden ayaklarımızın üzerinde bulunduğu ve hızlı bir şekilde kirlenmeye müsait olan eşyalardır.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında halılarınızı daha sık yıkayın
Koronavirüs tedbirleri kapsamında halılarınızı daha sık yıkayın editor

Bilindiği gibi halılar genellikle dışarıya temas eden ayaklarımızın üzerinde bulunduğu ve hızlı bir şekilde kirlenmeye müsait olan eşyalardır. Bu nedenle halılarımız da bakteri ve virüs gibi yaratıkların bulunması son derece doğaldır. Virüsler başta olmak üzere mayt bakteri ve buna benzer olgulardan halılarımızı uzak tutmamız için halılarımızı sık sık yıkamamız gerekmektedir. Halı yıkama işlemleri halıların cinsine göre yapılmalı ve uygun sıcaklıklar kullanılmalıdır. Halıları yüksek sıcaklıklarda yıkamak halıların kirlerden ve bakterilerden daha kolay alınmasına olanak sağlamaktadır.

Halı yıkarken doğru sıcaklığı belirleyin

Halılar dokuma yapılarına göre çeşitlilik gösterdikleri için yine bu yapıları göz önünde bulundurarak doğru sıcaklıkta yıkanmaları gerekmektedir. Öte yandan halıları soğuk su ile yıkamak da içerisindeki bakteri ve organizmaların ölmelerine engel olmaktadır. Yuva Halı ve Koltuk Yıkama hizmeti İstanbul merkezli olarak faaliyet yürüten ve Ataşehir halı yıkama hizmetlerini de yürüten bir işletme olarak karşımıza çıkar. Kadıköy halı yıkama hizmetlerini de gerçekleştiren kuruluş bu anlamda etkin ve titiz bir çalışma sistemi izlemektedir. Bu çalışmalarına gerçekleştirirken halılara zarar vermemeyi ve aynı zamanda halıları son teknolojik donanımı sayesinde tertemiz bir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Halı yıkama işlemleri ülkemizde birçok firma tarafından gerçekleştiren hizmetlerdir. Fakat bu hizmetler alınırken firmalar çok yakından ve büyük bir titizlikle incelenmelidir. En güvenilir ve en dürüst firmalar tarafından çalışma işlemleri gerçekleştirilmelidir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim