Sözleşmeli Jandarma Personel Alımı

Her yıl erkek kadın fark etmeksizin belirlenmiş kontenjanlar dahilinde Jandarma astsubay alımı ve subay alımı yapılmaktadır.

Sözleşmeli Jandarma Personel Alımı
Sözleşmeli Jandarma Personel Alımı editor

Her yıl erkek kadın fark etmeksizin belirlenmiş kontenjanlar dahilinde Jandarma astsubay alımı ve subay alımı yapılmaktadır. Adaylar doldurdukları başvuru formlarının onaylanması doğrultusunda yazılı sınavlara tabii tutulur ve gereken puanı alırlarsa sözlü mülakat aşamasına erişebilirler. Tüm aşamalarda başarı gösterdikleri takdirde Türk Silahlı Kuvvetlerinde Sözleşmeli Astsubay veya Subay olarak görev mertebesine erişirler. Sözleşmeli Astsubay ve subay olma şartlarından aşağıda sizlere kısaca bahsettik.

  • Türk vatandaşı olmak
  • Kanunda belirtilen öğrenim ile ilgili şartları taşımak
  • Sağlık yönetmeliğinde ki şartlara uygun olmak
  • Kamusal haklardan muaf edilmemiş olmak

Gibi şartlar ve daha bir kaçı daha sağlandığında aday olmaya hak kazanılabilmektedir. Diğer şartlar için www.militaryapp.net adresini ziyaret edebilir detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Uzman Erbaşlar Hakkında

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı emrinde görevli olan ve 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu hükümlerine göre istihdam edilen uzman çavuş ve uzman onbaşı rütbelerini ifade eden tanımdır. Jandarma uzman erbaş veya tümünü kapsayan uzman erbaşlar aşağıda belirtilen esaslara göre kademe ilerlemesi alabilir.

  • İçinde olduğu kademe konumunda en az bir yıldır çalışıyor olması
  • Yıl içinde olumlu sicil oluşturmuş olması
  • Bulunulan derece de ilerleyebileceği bir kademenin bulunması esası şarttır.

Uzman erbaşlar, muvazzaflık hizmetinde ve yedeklik döneminde iken hizmete çağrıldıklarında er ve benzeri rütbedeki erbaşların üstü olup, cezai müeyyideler ile yargılama usulü bakımından er ve erbaşların tabii olduğu hükümlere tabii olurlar.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx