Uzaklardaki Yakınlık

İnpa, 2010 yılında kurulan, yapılan yardımların sistemli bir şekilde yerlerine ulaşmasına yardım eden bir organizasyon şirketidir.

Uzaklardaki Yakınlık
Uzaklardaki Yakınlık editor

İnpa, 2010 yılında kurulan, yapılan yardımların sistemli bir şekilde yerlerine ulaşmasına yardım eden bir organizasyon şirketidir. Yani kendisi bir dernek ya da kuruluş sayılmaktan çok uzaktır. Çalışma şekli olarak zaten dernek ve kuruluşlara bir yol gösterici sayılmaktadır. Derneklerin ve kuruluşların, belirli alanlarda yapacakları yardımlar ve hayırlar için belirli organizasyonlar oluşturmakta, her şeyin sistemli olarak sorunsuz bir şekilde devam ettirilmesi için çalışmaktadır.

Örnek olarak göstermek gerekilirse, bir su kuyusu açtırmak için Afrika yardım isteğini duyarak gelen derneklerin, kuyuyu nerede açmaları gerektiği, nerede suyun çıkacağı, nasıl yapılacağı, gelenlerin nerede kalacağı, bu işlemlerin nasıl düzenleneceği ve bağışçılar için çekimlerin nasıl yapılacağı hususunda ayarlamaları düzenlemektedir. Böylece de uzakları yakın hale getirmektedir.

Bir Düzen Sağlamak Adına

Vekaletlerini verdiğiniz kurban bağışı da aslında tam olarak bu şekilde ilerlemektedir. Kurban, oradaki gözlemcilerin yanında, gerekli olan kişiler için kesilmektedir. Kesim sonrasında da dağıtımı sağlanmaktadır. Çünkü dernekler, kesilecek hayvanın temin edilmesi, kesilmesi ve dağıtılması noktasında mutlaka birilerinden yardım almak durumundadır.

Bu sırada yapılan işlemlerin her birinin de belirli bir düzen içerisinde yapılmasının yanı sıra görüntülerinin de an an kaydedilmesi de aslında şirketin sorumluluğu içerisindedir. Sonrasında derneklerden gelen sorumlulara nasıl geldikleri an yardımcı oldularsa gidene kadar da yardımcı olmaya devam etmektedirler. Bu da birçok zorluğun ve sıkıntının önüne geçilmesini de sağlamaktadır aslında. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx