Diş çürümesinin belirtileri nelerdir?

Diş çürümesi özellikle çocuk yaşlarda diş fırçalama ve diş sağlığı ile ilgili alışkanlıkların kazandırılması dolayısıyla ilerleyen yaşlarda karşımıza çıkan bir hastalıktır.

Diş çürümesinin belirtileri nelerdir?
Diş çürümesinin belirtileri nelerdir? editor

Diş çürümesi özellikle çocuk yaşlarda diş fırçalama ve diş sağlığı ile ilgili alışkanlıkların kazandırılması dolayısıyla ilerleyen yaşlarda karşımıza çıkan bir hastalıktır. Çocuk yaşlarda görülen diş çürüklerinin çocukların dişlerinin yenilemeleri ile birlikte çok büyük olumsuz etkileri bulunmamaktadır. Küçük yaşlarda diş çürüklerine maruz kalan çocukların dişleri tedavi edilmelidir. Ayrıca zaten belirli yaştan sonra çocuklar yeni bir diş çıkarmaya başlarlar. İşte bu aşamadan sonra çıkan dişlerini bir ömür boyunca kullanacakları için ebeveynlerin çocuklara diş fırçalama alışkanlıklarını kazandırmaları gerekmektedir. Diş çürümesinin belirtileri ağızda kalıcı bir ağız kokusunun bulunmasıdır. Bireyler özellikle sabah uyandıkları zaman ağızlarında kötü bir koku ve kötü bir tat hissedebilirler. Öte taraftan dişlerde hassasiyet de görülebilir. Sıcak soğuk yiyecekleri yerken hatta şekerli yiyecekleri bile yerken dişlerde ağrı ve uyuşma görülebilmektedir. Yine diş çürümesinin bir diğer belirtiside diş üzerinde siyah bir lekenin ya da tam tersi olarak tebeşir lekesine benzeyen beyaz bir lekenin bulunmasıdır. Tüm bu belirtiler neticesinde doktora başvurmak gerekmektedir.

Dentevim muhteşem tedavi çözümleri sunar

Dentevim Küçükyalı diş hastanesi alanında faaliyet yürüten ve bünyesinde son derece başarılı hekimleri barındıran bir poliklinik olarak karşımıza çıkmaktadır. Küçükyalı diş polikliniği deyince ilk akla gelen kuruluşlardan biri Dentevim'dir. Dentevim başta diş çürüğü olmak üzere diş ile ilgili olarak birçok hastalığın tedavisinde etkin rol oynar. Küçükyalı diş hekimleri deyince de yine ilk akla gelen en iyi hekimler Dentevim bünyesinde bulunmaktadır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx