Yarın noterler açık mı? 19 Temmuz Pazartesi arife günü noterler...

19 Temmuz Pazartesi’nin (Yarın) arife günü olması nedeniyle öğleden önce idari izin olarak tatil ilan edilmişti. Noterlerde ve devlet dairelerinde işleri olan vatandaşlar ise Kurban Bayramı tatili resmi olarak başlamadan önce işlemlerini tamamlamanın yoluna bakıyor. Bu nedenle de 'Yarın noterler açık...

Yarın noterler açık mı? 19 Temmuz Pazartesi arife günü noterler...
Yarın noterler açık mı? 19 Temmuz Pazartesi arife günü noterler...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Temmuz Pazartesi arife gününün (yarın) idari tatil ilan edildiğini duyurmuştu. Her yıl arife günleri öğleden sonra resmi tatil olurken, bu yıl arife günü pazartesiye denk gelince tatilin hafta sonu ile birleşmesi için pazartesi günü öğleden önce idari tatil ilan edilmişti. Peki, yarın noterler açık mı? 19 Temmuz Pazartesi arife günü noterler çalışıyor mu? İşte yanıtı…

YARIN (19 TEMMUZ PAZARTESİ) İDARİ TATİL Mİ?

19 Temmuz Pazartesi günü 2021 Kurban Bayramı arifesi olarak idrak edilecek ve her yıl arife günleri öğleden sonra resmi tatil oluyor. Ancak bu yıl arife gününün pazartesiye denk gelmesi nedeniyle farklı bir uygulamaya gidildi ve pazartesi günü tam gün ilan edildi.

Ancak 19 Temmuz Pazartesi günü öğleden öncesi idari tatil iken, öğleden sonrası resmi tatil.

Bu nedenle birçok iş yeri idari tatilde çalışmaya devam edecek.

60f4329f66a97c14b0a336e0

19 TEMMUZ PAZARTESİ ARİFE GÜNÜ NOTERLER ÇALIŞIYOR MU?

Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi, 19 Temmuz Pazartesi günü öğleden önce resmi tatil değil idari tatil. Bu nedenle noterler de dahil olmak üzere birçok kurum öğlen saat1 3.00’e kadar açık olacak ve normal çalışmalarına devam edecek.

NÖBETÇİ NOTER UYGULAMASI DEVAM EDİYOR MU?

Nöbetçi noter uygulaması özellikle hafta içi çalışan ve noterdeki işlemleri için iş yerinden izin almak zorunda kalan vatandaşlara büyük kolaylık sağlamıştı. Noterde işi olan vatandaşlar nöbetçi noter uygulaması ile hafta sonları da işlemlerini halledebiliyordu. Ancak koronavirüs önlemleri kapsamında nöbetçi noter uygulamasına ara verilmişti. Şu an için ise uygulamanın ne zaman yenide hayata geçeceğine dair bir bilgi bulunmuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

noterler 19temmuzpazartesi arifegünü kurbanbayramı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx