SEO’da İç Optimizasyon

Burak Şengüloğlu’nun kurmuş olduğu 2017 yılında kişisel blog çalışmaları daha sonrasında farklı alternatif yazılara da dönüşmüştür.

SEO’da İç Optimizasyon
SEO’da İç Optimizasyon editor

 

Burak Şengüloğlu’nun kurmuş olduğu 2017 yılında kişisel blog çalışmaları daha sonrasında farklı alternatif yazılara da dönüşmüştür. Türkiye üzerinde de yeni medya dinamiği oldukça aktif bir şekilde gerçekleşmektedir. Özellikle de gençlerin aktif bir şekilde rol aldığı Youtube, E-Spor, oyun, alışveriş ve yeni nesil girişimcilik gibi birçok konuda içerik üretimi sağlamaktadır. Burak Bey almış olduğu girişimcilik eğitimleri ve seminerleriyle birlikte okuyucularına faydalı içerikler sunarak gerekli aktif çalışmaları düzenlemektedir.

Bunlardan biri de son zamanlarda oldukça merak edilen seo nasıl yapılır? Sorusudur. SEO’nın yapımında 3 ana temel unsur mevcuttur. Bu 3 ana unsurdan 2 tanesi iç optimizasyon işlemleri arasında yer almaktadır. İlki kaliteli içerik, ikinci ise doğru bir şekilde yapılmış olan iç bağlantılardır. Site için yapılan SEO işlemlerinde en önemli şeylerden biri de elbette şüphesiz kaliteli içerik üretimi yapmaktır. Eğer siteniz için yapmış olduğunuz makaleleriniz varsa bunların kesinlikle özgün ve anlaşılır olması oldukça önemli bir yere sahiptir. Eğer e-ticaret işleriyle, dijital pazarlama gibi durumlarla uğraşıyorsanız da ürünlerin stok kodu, barkod bilgisi, görsel seçimleri gibi daha birçok farklı detay mevcuttur. Bu unsurların da e-ticaret sitelerinde oldukça dikkat edilmesi gerekir.

İç Optimizasyon ile Kusursuz Dolaşım Elde Et

İç optimizasyon içerisinde en önemli partlardan biri de sitenin kolay bir ara yüze sahip olmasıdır. Menülerin doğru bir şekilde konumlandırılmış olması ve kullanıcı deneyimleri sırasında kusursuz bir şekilde yazılıma sahip olmak ziyaretçiler adına oldukça önemlidir. Sonuçta kimse saatlerce bir sayfa açılırken diğer sayfayı beklemek zorunda değil. Bu gibi durumlar için sitenin yazılımı da önemli bir role sahiptir. Ürünlerin altlarına koyulan makalelerin okuyucu da okuma hissinin uyandırması gibi bu tür detayları oldukça önemli bir yere sahiptir.

SEO İçerisinde Dış Optimizasyon

Site dışı optimizasyon olarak adlandırılan bu durum normal şartlar altında sizlerin elinde olmayan bir durumdur. Kaliteli içerik üretimi yapmaya başlarsanız eğer siteler sizleri referans olarak göstermeye başlayacaktır. Bir diğer ihtimal de içeriklerinizden kopyalamalar yaparak alıntılar oluşacaktır. Olaya daha da farklı bakacak olursak eğer akademik makaleler ya da videolar açıklamalarında sizlerin sitenizde olan makalelerin linki de olabilir.

Site dışı optimizasyonlarda kaliteli bağlantılardan ve kaliteli ziyaretçilerin de davranışlarından oluşan bir olaydır. Kaliteli bağlantılar demek istediğimizde siteniz üzerinde ne kadar otoriter bir web bağlantısı olursa sizlerin de site içerisinde otoritesi doğru orantılı bir şekilde artış gösterecektir. Ancak bu kısımda da dikkat etmeniz gereken noktalardan biri aşırı optimizasyondan kaçınmak gerekir. Web sitelerinin genel olarak 2 otorite alanı vardır. Birincisi sayfa otoritesidir. Bir diğeri de alan adı otoritesi olarak bilinir. Bunlara ek olarak otorite puanlarınızı diğer siteler iççinde de merak ediyorsanız Ahrefs, Moz ve Majestic gibi araçlar oldukça sık kullanılmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx