HER BİNA KENDİNE ÖZELDİR

Bina güçlendirme, binanın özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterir. Binanın yapılırken uygulanan tekniği yönetimi başa bir bina için uygun olmayabilir.

HER BİNA KENDİNE ÖZELDİR
HER BİNA KENDİNE ÖZELDİR Yalın Haberler

Bina güçlendirme, binanın özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterir. Binanın yapılırken uygulanan tekniği yönetimi başa bir bina için uygun olmayabilir. Her bina kendine has özellikler taşır. Binalar incelendikten sonra binaya uygun malzemeler ve tekniklerle yenilenme işlemlerine başlanır. Aklımızdan çıkarmamız gereken en önemli unsur ise bilinçsiz şekilde meydana gelen bina güçlendirme, binaya yarar yerine zarar sağlar. Bu unutulmaması gereken yegane unsurdur. Anıl İnşaat bina güçlendirme ve yapı güçlendirme hizmetleri ile siz değerli müşterilerinin her daim yanında.

Bina Güçlendirme Hayat Kurtarır

Günümüzde varlığını sürdüren birçok yapının büyük bir kısmı bugünkü yönetmeliğe göre yapılmamıştır. Zamanında yapılan yapılarda o dönemin yönetmeliğine uygun şekilde yapılmadığı için doğal afetlerde büyük kayıplar verilmiştir. Bu da bina güçlendirme çalışmalarının, binanın yapılışında kullanılan malzemelerin, binayı yapan yetkililerin yeterliliklerinin ne kadar önemli olduğunu ortaya koymuştur. Yapılan bina yapım analizlerinin binanın zemine uygun olup olmayışı kullanılan malzemenin kalitesi önemi vurgulamıştır.

Güçsüz binaların gerekli gözlem ve deneyler analizler yapılmadan güçlendirmeye gidilmesi kesinlikle doğru olmaz. Bu şekilde ilerlenirse can ve mal kaybına neden olabilir. Anıl İnşaat bu konuda yetkin ve tecrübeli kadrosuyla kendini ön planda tutmuştur.

Anıl İnşaat sektörde birçok alanda hizmet vermektedir. Kentsel dönüşüm ve bina yenileme projeleri, Konut inşaatları, kat karşılığı hizmet, Endüstriyel yapı inşaatları, taahhüt Projeleri, Bina güçlendirme Projeleri, Bina Güçlendirme uygulaması, mantolama, Çelik Şerit FRP uygulamaları ile geniş bir iş yelpazesine sahiptir.

Binalarımız Depreme Dayanıklı mı?

Deprem gibi birçok doğal afetin yaşanmasını önlemek ne yazık ki mümkün değildir. Ancak gerekli önlemleri, tedbirleri alarak yaşanan ya da yaşanacak olan afetlerin maddi ve manevi kayıplarının önlerine geçebilmek mümkündür. Deprem öncesi ve sonrasında yapılması gereken uygulamalar, teknik bilgiler hayati öneme sahiptir. Deprem hayatımızın bir parçası ve bununla yaşamayı öğrenmek zorundayız. 

Öncelikle yaşam alanlılarımızın depreme dayanıklı olup olmadığını sorgulamalıyız. Bunun içinde Binanın yaşı, yapısı, kullanılan malzeme, zemin durumu, kiriş ve kolon durumu, rutubet ve nem durumunun bilgisinin biliyor olması gerekir. Bunların analizi için gerekli kurum ve kuruluşlara başvuru yapılması gerekmektedir. 

Binalarımızın Depreme Dayanıklı Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Yapının depreme dayanıklı olup olmadığını anlamak için uzmanlara başvurulması gerekmektedir. Görevlendirilen bilir kişiler gözlemleri sonucunda binanın zemini, zemin durumu fay hatlarına yakınlığı, almış olduğu darbeler, yaşanan doğal afetler sonucunda yıpranmışlığı gibi birçok durumu göz önünde bulundurarak risk durumunu ölçer ve gerekli raporu önümüze sunar. Sunulan rapor sonrası dayanıklı olup olmadığı anlaşılır. Binanın yapıldığı sırada fay hattına yakınlığı yüzünden risk durumunda daha tehlikeli boyutlara ulaşır.  Dayanıklı olmayan yapılar ise Anıl İnşaat güvencesiyle onarımı sağlanır. Firmanın sunmuş olduğu üstün başarılı yapı çalışmalarıyla risksiz bir yaşam alanı artık mümkün hale geliyor.

Kaynak: https://anilinsaat.com/hizmetler/bina-guclendirme-yapi-guclendirme/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx