Pluskim ve Poliüretanlar

Pluskim, kurulduğu dönemden itibaren alanında başarılı bir şekilde hizmet sağlayarak iş ortaklarından gelebilecek her türlü talep ve siparişi en yeterli şekilde karşılamaktadır.

Pluskim ve Poliüretanlar
Pluskim ve Poliüretanlar Yalın Haberler

Pluskim, kurulduğu dönemden itibaren alanında başarılı bir şekilde hizmet sağlayarak iş ortaklarından gelebilecek her türlü talep ve siparişi en yeterli şekilde karşılamaktadır. Bu bakımdan firma teknik yeterliliği ile tüm müşterilerinin taleplerini karşılamayı başarmaktadır. Ayrıca firma sadece ürün bazında değil aynı zamanda müşteri memnuniyetini sağlayabilmek için de çalışmalarını sürdürmektedir. Bu bakımdan marka algısına ve pazarlama faaliyetlerine fazlasıyla önem vererek alanındaki en iyi firma olmaya çalışmaktadır.

Müşterilerine ve iş ortaklarına tamamen şeffaf bir şekilde hizmet sunan firma aynı zamanda çeşitli çalışmalarını da aktif şekilde kesinti vermeden sürdürmektedir. 2008 yılından itibaren mesleki deneyimleriyle birlikte müşterilerine en iyi şekilde hizmet veren Pluskim, poliüretanlar alanında da ilgili bir marka olarak hizmet vermektedir.

Poliüretan nedir?

Poliüretan konusunda uzmanlaşmış olan Pluskim markası, kurulduğu dönemden itibaren bu alanda başarılı bir çalışma sergilemektedir. Peki, poliüretan nedir ya da ne maksatla kullanılmaktadır? Bu tarz sorular fazlasıyla merak edilen ve gündelik yaşantımızda da ihtiyaç duyulan ürünlerdendir. Özellikle de koltuk, beyaz eşya, otomotiv ve izolasyon gibi ürünlerde endüstriyelleşmiş bir şekilde kullanılmaktadır. Daha çok endüstriyelleşmiş bir polimer olarak da nitelendirilebilmektedir.

Teknik bir kimyasal ürün olarak karşımıza çıkan poliüretanlar, sürekli olarak er-ge ve teknolojik gelişmelere açık biçimde kullanılmaktadır. Bu bağlamda günümüzde her ne kadar alanda ihtiyaç duyulursa ilerleyen zamanlarda ürüne ihtiyaç duyulma alanı çok daha kapsamlı olacaktır. Aynı zamanda gündelik yaşantılarımızda da poliüretan kullanım alanı fazlasıyla artış gösterecektir.

Poliüretan Kullanım Alanları

Poliol ve MDI (izosiyanatlar) arasındaki oran ve koşullarda meydana gelen reaksiyon ile polimer türevlerine benzer poliüretan ortaya çıkmaktadır. Egzotermik bir reaksiyon ile oluşum gösteren bu kimyasal ürünler çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Aşağıda bu alanları genel olarak sizlere maddeler halinde sıraladık.

·         Esnek ve esnek olmayan (rijit) köpükler

·         Dayanıklı elastomerler

·         Yüksek performanslı yapıştırıcılar

·         Sentetik fiberler,

·         Contalar

·         Halıların alt bağlayıcıları

·         Sert plastik

Belirttiğimiz alanlarda ürün yapımı sürecinde poliüretan kullanımı oldukça yaygındır. Bu bakımdan aslında poliüretanlar çevremizde hemen hemen çoğu şeyde bulunan bir kimyasaldır. Bu da ürünün ihtiyaç alanının oldukça geniş olduğunu göstermektedir. Pluskim firması bu ihtiyacı en iyi şekilde karşılamaktadır.

Pluskim Diğer Hizmet Alanları

Pluskim markası, kurulduğu ilk dönemden itibaren çeşitli sektörlerde ihtiyaç duyulan kimyasal yeterliliği ve ürün teminatını en iyi şekilde sağlamaktadır. Bu bakımdan firmanın şimdiye kadar çalışma gerçekleştirdiği çeşitli sektör alanları bulunmaktadır. Aşağıda bu alanları genel olarak sizlere maddeler halinde sıraladık.

·         İnşaat

·         Ayakabbı

·         Terlik

·         Mobilya

·         Otomotiv

·         Isıtma ve soğutma

·         Hammadde ve kimyasallar

Belirttiğimiz alanlarda sıklıkla tercih edilen poliüretanların teminatını Pluskim firmasından rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ayrıca Pluskin online web adresini de ziyaret edebilirsiniz. Burada firmanın sunduğu tüm hizmetleri ve ürünleri detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

 Kaynak: https://pluskim.com.tr/teknik/poliuretan-nedir/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx