SAĞLIK
Giriş Tarihi : 12-09-2021 15:27   Güncelleme : 12-09-2021 15:27

Modern dünyanın en büyük sıkıntısı depresyon

Modern dünyada bireyler hızlı yaşam koşulları ve dostlukların azalması ile birlikte depresyonu olan yönelim noktasında daha eğilimlidir.

Modern dünyanın en büyük sıkıntısı depresyon

Modern dünyada bireyler hızlı yaşam koşulları ve dostlukların azalması ile birlikte depresyonu olan yönelim noktasında daha eğilimlidir. Depresyonun en önemli belirtileri arasında hayattan zevk almama, çok uyumaya da uykusuzluk, az yeme ya da iştahsızlık, sosyalleşememe, evden çıkmak istememe gibi belirtiler bulunmaktadır. Depresyon tedavi edilmediği takdirde derinleşebilen ve bireylere daha büyük sıkıntılar yaşatabilen bir hastalıktır. O yüzden depresyona çözüm önerisi olarak bireylerin psikolojik destek almaları gerekmektedir. Şanlıurfa psikolog hizmeti sunan Faruk Cesur profesyonel bir anlamda bireylerin ruh sağlığını da iyileşmeler göstermeleri için destek olmaktadır. Urfa psikolog deyince en çok tercih edilen isim olan Faruk Cesur bu anlamda son derece etkili eğitimler almıştır.

Psikolog Faruk Cesur ile geçmişin yüklerinden kurtulun

Psikolog Şanlıurfa ilimizde de en çok ihtiyaç duyulan meslek dallarından biridir. Bireyler psikologların destekleriyle bilinçaltındaki kendilerini üzen anılardan veya çocukluktaki birtakım yaşadıkları travmalardan kurtulabilmektedir. Bu nedenle çocukluk yaşlarından itibaren bireylerin yaşadıkları sıkıntılardan aranıp hafif izlemeleri için psikolojik anlamda destek almaları ve doğru düşünme yöntemlerini keşfetmeleri gerekmektedir. Psikolog Faruk Cesur çalışmalarını bilişsel davranışçı terapi ışığında yürütürken birçok farklı yöntem kullanmaktadır. İnsanların ruh sağlığına önem veren ve psikologluk mesleğinin etik ve ahlaki değerlerine son derece bağlı kalarak çalışan Faruk Cesur Şanlıurfa ilinde en çok tercih edilen ve aranan psikologlar arasında yer almıştır.