Bebek çamaşırları için neden özel deterjanlar kullanılmamalıdır?

Bilindiği gibi sağlıklı toplumlar, sağlıklı bireylerden oluşmaktadır. Sağlıklı bireylerin oluşabilmesi için de öncelikle çocukların ve bebeklerin sağlıklı bir biçimde gelişim göstermesi gerekir.

Bebek çamaşırları için neden özel deterjanlar kullanılmamalıdır?
Bebek çamaşırları için neden özel deterjanlar kullanılmamalıdır? editor

Bilindiği gibi sağlıklı toplumlar, sağlıklı bireylerden oluşmaktadır. Sağlıklı bireylerin oluşabilmesi için de öncelikle çocukların ve bebeklerin sağlıklı bir biçimde gelişim göstermesi gerekir. Paketlenmiş gıdalar petrolle artı deterjanlar kirli hava hareketsiz bir yaşam ve obeziteye yatkınlık çocukların sağlığını olumsuz etkileyen bir takım unsurlardır. Öte yandan doğdukları günden itibaren bebek çamaşırlarının doğru bir şekilde yıkanması ve bebek çamaşırları için hangi deterjanı tercih edileceği yine çocukların ve bebeklerin sağlığı için büyük önem arz eder. Bebeklerin ciltleri büyüklerden elbette çok daha hassastır. Bu yüzden bebeklerin ciltlerini koruyan floranın henüz oluşmamış olması bebeklerin kötü deterjanlar neticesinde yıkanan çamaşırlar yüzünden alerjik reaksiyonlar başta olmak üzere tahriş kızarma hatta egzama gibi bir takım sıkıntılar ile yüz yüze gelmesine sebep olmaktadır.

Yeşil Anne en sağlıklı deterjan çeşitlerini sunar

Yeşil Anne kurulduğu günden itibaren çocukların sağlığını tehlikeye atmayacak alkol, paraben, fosfat, klor, amonyak gibi zararlı maddeleri içermeyen ve vegan şekilde üretilmiş olan deterjanların sunumunu gerçekleştirir. Ekocert, ICEA, The Vegan Society gibi kuruluşlar tarafından periyodik olarak denetlenerek bu kuruluşların organik sertifikalarına sahiptir. Firma bitkisel aktifler içeren yüksek performanslı bir formüle sahiptir ve bu anlamda hem organik ve sağlıklıdır hem de giysilerdeki inatçı kirleri çıkarır. Fakat bazı deterjanlar giysilerdeki inatçı kirler ile mücadele ederken kumaşlar üzerinde soluma yapabilir. Yeşil anne tarafından üretilen Mum's Green Bitkisel Çamaşır Temizleyicileri çamaşırları üzerinde herhangi bir solma yapmamaktadır. Bu yüzden bebek deterjanı seçiminde ülkemizde ve dünyada en doğru tercih yeşil anne tarafından üretilen deterjanlardır.

Bebek deterjanı seçerken bunları göz önünde bulundurun

Bebek deterjanı seçerken annelerin ve anne adaylarının mutlaka göz önünde bulundurması gereken birkaç husus vardır. İlk olarak dikkat edilecek şehit bebek deterjanı olarak üretilmiş olan deterjanları almaktır. Büyükler için ya da genel anlamda çamaşır temizlemek için üretilen deterjanlar bebek deterjanı olarak kullanılamazlar. Ayrıca bebek deterjanlarının katı ya da granül halinde değil sıvı deterjan şeklinde olması gerekir. Yine bebek deterjanları organik deterjanlar olmalıdır. Bebeklikten sonra 6 yaşına kadar çocukların deterjanları bu organik deterjanlar arasından seçilmelidir. Bilindiği gibi piyasadaki birçok deterjan yıkandıktan sonra hatta durulama işlemini defalarca tekrar ettikten sonra bile kalıntı bırakabilirler. Bu yüzden annelerin dikkatli olarak kalıntı bırakmayan deterjanları tercih etmesi gerekir.

Piyasadaki birçok bebek deterjanına aldanmayın

Piyasada ve market raflarında birçok bebek deterjanının olduğu görülmüştür. Deterjanların üzerinde sıvı deterjan ve bebek deterjanı yazması çocuğunuz için doğru seçenek olduğu anlamına gelmez. Bu yüzden doğru deterjanı seçmek için bu deterjanların sahip olduğu sertifikalara bakmak gerekir. Aynı zamanda doğal yağlardan üretilen parfümlerin kullanılması gerekir. Ülkemizde en iyi bebek deterjanı üretimini Yeşil Anne gerçekleştirmektedir.

Kaynak: https://www.yesilanne.com/urun/organik-aloe-verali-bebek-camasir-temizleyici-2-lt-eco

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx