Metal dedektörler nasıl çalışmaktadır?

Metal dedektör çeşitleri radyo frekansı ile çalışmaktadır. Dedektörlerin üzerinde bobin alıcı ve verici kısmı bulunmaktadır.

Metal dedektörler nasıl çalışmaktadır?
Metal dedektörler nasıl çalışmaktadır? Yalın Haberler

Metal dedektör çeşitleri radyo frekansı ile çalışmaktadır. Dedektörlerin üzerinde bobin alıcı ve verici kısmı bulunmaktadır. Verici üzerinde yer alan elektromanyetik dalgalar metale rastladığı zaman metal üzerinde bir akım indüklenir. Bu metal üzerinden indüklenen akım bir manyetik dalga üretir ve bobin üzerinden geçer. Elde edilen sinyal yürüteç yardımıyla güçlendirilir. Böylece dedektör hem görüntü hem de ses olarak sinyal vermeye başlar. Dedektörler güçlerine göre 12 metreye kadar derinlikte arama çalışmaları yapabilirler. Metal dedektör çeşitleri de yine toprağın altında hem arkeolojik kazılar esnasında kullanılan hem de askeri amaçlarla kullanılabilecek olan dedektör çeşitleridir.

dedektorburada.com sektörünün lideri

dedektorburada.com sektörünün lideri bir şekilde faaliyet yürüten ve kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar sürdüren lider bir kuruluştur. Kuruluş dedektor sektöründe yenilikçi ve öncü olmaya gayret ederek müşteri memnuniyetini üst sıralara taşımaya çalışır. Dünyanın lider dedektörü üreticiler ile paylaş olarak çalışır ve Türkiye distribütörlüğünü üstlenir. Firma kurucusu Veysel Bayar sayesinde uzun yıllardır yurt içinde ve yurt dışında metal dedektör alanında en iyi satış hizmetini veren ve alana liderlik etmiş bir firma olmayı başarmıştır. Bu sayede firma aslında sektörel deneyimini ve tecrübesini müşterilerine aktararak dünyadaki dedektör teknolojilerini yakından takip ederek bünyesine hızlı bir biçimde entegre etmeye gayret gösterir. İnternet sitesi üzerinde de son derece verimli çalışmalara imza atmıştır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx