Montessori Felsefesi Eğitimleri Kaliteli Hale Getiriyor!

Temelinde doğru eğitim kriterleri barındıran ve ilerlemelerine bakılacak olursa doğru adımlar atan Montessori, bir eğitim sistemi olarak tanımlanabilir.

Montessori Felsefesi Eğitimleri Kaliteli Hale Getiriyor!
Montessori Felsefesi Eğitimleri Kaliteli Hale Getiriyor! Yalın Haberler

Temelinde doğru eğitim kriterleri barındıran ve ilerlemelerine bakılacak olursa doğru adımlar atan Montessori, bir eğitim sistemi olarak tanımlanabilir. Çünkü çocuklarınızın eğitimlerinin nasıl yapılması gerektiğini, hangi aşamada daha iyi sonuçların alınabileceğini de öğrenmenize destek oluyor. Çünkü Montessori genel olarak çocuklarınızın ihtiyaçlarına yönelik olarak var olan bir eğitim sisteminden yana duruyor.

Eğitim sistemleri çocukları kendisine göre şekillendirirken Montessori, eğitim çocukların ihtiyaçlarına odaklı olduğundan yana. Yani bir düşünce olarak, çocukların tanınması, hangi dönem içerisinde neye ihtiyacı olduğunun anlanması ve çok daha fazlası için ilerleme sağlıyor. Bu sayede aslında dönem dönem ilgisi artıp öğrenme kapasitesi de buna bağlı olarak artan çocuklarınız için doğru tercihler yapmanıza da yardımcı oluyor.

Çocuklarınızın Gelişiminde Montessori Etkisiyle Başarılı Sonuçlar Olsun!

Montessori ile beraber bir yaşındaki çocukların neye karşı ilgili olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Aynı zamanda da kavramsal olarak her şeyi algılamaya başlayan çocuklarınız için bu dönemde nasıl eğitim seçenekleri bulunduğunu da görebiliyorsunuz.  Çünkü Montessori 1 yaş etkinlikleri de bulunduruyor. 1 yaş etkinlikleri ile beraber, çocuğunuzun hareket, konuşma, duyulara duyarlılık gibi konularda gelişim göstermesi de mümkün hale geliyor.

Eğitim içerisinde çocuklarınızın yeteneklerini ve ilgisinin yoğunlaştığı noktaları keşfetmenize yardımcı olan Montessori¸ ek olarak öğrenmesi gerekenleri daha hızlı şekilde öğrenmesini de mümkün kılıyor. Çünkü çocuğun bulundurduğu özelliklere ve yeteneklere göre ilerleme sağlamak, çocuğu yönlendirmekten çok daha verimli sonuçlar ortaya çıkarabiliyor.

Kaynak: https://www.montessorifelsefesi.com/1-yas-etkinlikleri/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx