SAĞLIK
Giriş Tarihi : 19-10-2021 11:33   Güncelleme : 19-10-2021 11:33

İşitme Cihazı ile Önünğdeki Engelleri Kaldırın

İşitme cihazı bireylerin hayatlarını kolaylaştıran ve çeşitli nedenlerden dolayı işitme yetilerinin zayıflaması sonucunda kullandıkları bir mekanizmadır.

İşitme Cihazı ile Önünğdeki Engelleri Kaldırın

İşitme cihazı bireylerin hayatlarını kolaylaştıran ve çeşitli nedenlerden dolayı işitme yetilerinin zayıflaması sonucunda kullandıkları bir mekanizmadır. İşitme cihazları analog işitme cihazları ve dijital işitme cihazları olmak üzere 2 çeşit de bulunmaktadır. Analog işitme cihazları genel anlamda bireylerin işitme yetisini geri kazanmalarını çevredeki seslerin düzeyini yükseltmeye bağlı olarak dizayn edilmiş cihazlardır. Dijital işitme cihazları ise genel olarak sesin kalitesini bileyin kolay duyacağı bir biçimde işleyerek geri kazanmasına odaklanmaktadır. Teknolojinin gelişmesi yazılım sistemlerinin ve yapay zekanın daha da ilerlemesi ile birlikte işitme cihazlarının gelişim göstermesi de gözlemlenmiştir. Bu anlamda ülkemizde ve dünyada artık birçok birey dijital işitme cihazlarını tercih etmeye yönelmiştir. Çünkü dijital işitme cihazları sesi işler ve bu anlamda maksimum fayda sağlanması noktasında sesin daha güzel yansımasına olanak sağlamaktadır.

İşitme cihazları alırken bu konuları dikkate alın

İşitme cihazları bireyin yaşam kalitesini oldukça yükselten ve bu anlamda alırken büyük bir dikkat gerektiren mekanizmalar arasında yer almaktadır. Bireylerin işitme cihazı alırken bu cihazı uzun süre kullanacaklarını ve yaşam kalitelerini doğrudan etkileyeceklerini göz önünde bulundurarak kapsamlı bir araştırma yapmaları gerekir. İşitme cihazları satılan kuruluşlarda öncelikle cihazların ISO kalite belgelerinin CE sertifikalarının olması önem arz eder. Öte yandan bireyler işitme cihazı alırken bu cihazlarının satış öncesi ve satış sonrası ücretsiz servis imkanı sunmasına dikkat etmeleri gerekir. İşitme cihazı alırken Türkiye Cumhuriyeti sanayi ve ticaret bakanlığının satış sonrası servis hizmet yeterlilik belgesine sahip olması gereken cihazları tercih etmeleri lazımdır. Aynı zamanda bu firma TSE tarafından verilen hizmet yeterlilik belgesini de bünyesinde bulundurmalıdır. İşitme cihazı almak isteyen bireylerin özellikle de uluslararası anlamda tanınırlığı ve bilinirliği olan lider markaların ürünlerini satın almaları da faydalarına olacaktır. Bu nedenle cihazın arkasına onun kalite olanaklarına estetik görünümüne kullanım ömrüne ve fiyat performans noktasındaki değişimini dikkat etmek önem arz eder. Ülkemizde işitme cihazı fiyatları da bu anlamda değişiklik göstermektedir.

Uzman işitme cihazları güçlü profesyonel ve teknolojik çözümler sunmaktadır

Ülkemizde İstanbul merkezli olarak faaliyet yürüten uzman işitme cihazları satış ve uygulama merkezi kurulduğu günden bu yana insana ve insan sağlığına önem veren bir çalışma prensibi ortaya koymuştur. Firma dünyada üretilmiş olan en kaliteli işitme cihazlarına uygun fiyatlarla Türkiye'deki hastaları ulaştırmaya gayret gösterirken aynı zamanda müşterilerin bütçelerine de Özen göstermektedir. Kaliteli estetik ve oldukça iyi tasarlanmış işitme cihazlarını ekonomik fiyatlarla hastalara ulaştırmaya gayret eder. Bu nedenle İstanbul başta olmak üzere ülkemizde işitme cihazı ihtiyacı bulunan bütün bireyler kuruluşu tercih etmektedir. Firma işitme cihazı sgk ödemesi konusunda da son derece titiz bir yaklaşım sergilemekte ve hastaların minimum düzeyde ödeme yapmalarına imkan sağlamaya çalışmaktadır. Uzman işitme cihazları kaliteli hizmet anlayışı ile sürekli olarak kendini yenileyip büyütmektedir.