GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-10-2021 15:21   Güncelleme : 27-10-2021 15:21

Çatlak Nedir ve Nasıl Geçer?

Çatlak, derinin dermiş tabakasında cildin aşırı gerilmesiyle oluşur. Cilt çatlaklarının asıl sebebi hormonlardır. Bu nedenle hamilelik, ergenlik, hızlı kilo alımı ya da zayıflama gibi hormonal değişimler vücutta çatlak oluşumuna neden olan başlıca faktörlerdendir.

Çatlak Nedir ve Nasıl Geçer?

 

Çatlak, derinin dermiş tabakasında cildin aşırı gerilmesiyle oluşur. Cilt çatlaklarının asıl sebebi hormonlardır. Bu nedenle hamilelik, ergenlik, hızlı kilo alımı ya da zayıflama gibi hormonal değişimler vücutta çatlak oluşumuna neden olan başlıca faktörlerdendir. Çatlak genellikle vücutta pembemsi, kahverengi veya gümüşümsü ince çizgiler ya da şeritler halinde görülür zaman içerisinde de beyaz renge döner. Çatlakların medikal açıdan vücuda hiçbir zararı yoktur, ancak estetik açıdan kişilere problem oluşturabilir. Bu sebeple de çatlak görünümünü azaltmak ve oluşumunu önlemek için çatlak bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Çatlak tedavisinde bakım ürünleri kadar beslenmeye de özen gösterilmesi gerekir. Bol lifli yiyecekler ve su tüketmek oldukça önemlidir. Genellikle gebelik döneminde sıkça görülen çatlak problemini özel olarak hazırlanmış olan Lierac çatlak kremi ile önleyebilirsiniz. Ürünü birlikte inceleyelim…

Lierac Phytolastil Gel

Çatlak genelde; karın, basen ve bacak bölgesinde görülür. Lierac bakım kremi de bitkisel içeriği ile çatlak görünümünü azaltır ve hızlıca emilim sağlar. İçeriğinde bulunan aslanpençesi, sarmaşık ve zembek otu vücutta çatlak oluşumunu önler, cildin elastikiyetini güçlendirir.

Lierac çatlak kremi gebelik dönemlerinde doğuma kadar kullanabilirsiniz. Çatlak oluşumunu önlemeye yardımcı kremi günde 1 kez kullanabilirsiniz. Üründen bir miktar alarak çatlak olan bölgeye parmak ucunuzla masaj yaparak uygulayınız.

Çatlak kreminin düzenli kullanılmasının yanı sıra bahsettiğimiz gibi beslenmeye de özen gösterilmesi gerekir. Düzenli ve sağlıklı beslenme ile vücuttaki çatlak oluşumunun önlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Siz de tüm çatlak kremlerini Dermokozmetika’dan inceleyebilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat, kapıda ödeme, hızlı kargo ve hediyeni sen seç özellikleriyle hemen sahip olabilirsiniz.