TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 27-10-2021 10:08   Güncelleme : 27-10-2021 10:08

Telegram Nasıl Kuruldu?

Telegram 2013 yılında Rus programcı Pavel Durov tarafından kurulmuştur. Her geçen gün hem kendini hem kullanıcı sayısını hızla geliştirip geniş yelpazelere hizmet vermektedir.

Telegram Nasıl Kuruldu?

Telegram 2013 yılında Rus programcı Pavel Durov tarafından kurulmuştur.  Her geçen gün hem kendini hem kullanıcı sayısını hızla geliştirip geniş yelpazelere hizmet vermektedir. Çok geniş bir ağa sahip Whatsapp karşılığında geliştirilen bu program yeni yeni hayatımıza tam olarak girmekte ve Whatsapp'in aldığı son kararlar ile daha çok kitleye ulaşmış olmaktadır.

Telegram'ın en önemli ve en kıymete değer özelliği kesinlikle güvenilir olmasıdır. Gizlilik politikasını kullanıcı lehine geliştirmiş ve asla kullanıcılarını zora sokmayan bir uygulamadır. Öyle ki kesinlikle mesajları Telegram kendisi dahi görmemektedir. Bu pek çok kişinin en etkilendiği husus olmuştur.

Telegramda Neler Yapılabilir?

Telegramda yapılacak o kadar çok şey vardır ki bunlar kişinin hem sosyal çevresini geliştirir hem kendi ilgi alanına ilgi duyan diğer kişiler ile bir araya gelir. Ya da yeni gruplara girerek ilgi alanlarını geliştirir ve değiştirir. Çok sayıda kişi ile etkileşim sağlanır bilgi alışverişi yapılır. Bunlar içinde en çok eğitim grupları vardır sadece bu platform üzerinden bile sınavlara hazırlanan pek çok öğrenci vardır. O kadar kapsamlı ve donanımlı bir platformdur.

Çok sayıda Telegram grupları vardır ve bunlardan ilgi alanlarınıza dahil olanları seçip kayıt olup gerekli bilgi ve belge paylaşımlarından faydalanabilirsiniz. Ya da siz gruplar kurup çok geniş kitlelere hitap edebilir onlar ile gerekli paylaşımlarda bulunup etkileşim sağlayabilirsiniz. Grupbul sitesi bu konuda uzmandır. İhtiyacınız olan hizmeti verecektir. Telegram grupları konusunda çok fazla yardım alabilirsiniz. Gerekli Telegram grup linkleri içeriklerine erişim sağlayabilirsiniz.  

Telegram'ın Kullanıcılarına Sunduğu Farklılıklar

Telegram'ın güvenlik sistemi öyle bir dizayn edilmiştir ki kesinlikle gönderilen mesajlar Telegramin kendisi tarafından da görülemez. Bu en önemli rakiplerine göre en önemli özelliğidir. Son görülme kapatılabilir bu sizin özel gördüğünüz bir konu olabileceği gibi açık ya da kapalı bırakmak sizin lehinize ise istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Bu sizin belirleyebileceğiniz bir durumdur. 

Telegram'ın en dikkat çekici diğer bir özelliği ise sizin paylaşımlarınıza yönelik bir ekran resmi alındığı takdir de bu size bildirim olarak iletilir. Bilginiz dışında böyle bir durum olmuş olacak ise bu bilginize sunulur. Yine bu özelliği ile gizlilik ve güvenilirliği bir kez daha gözler önüne serilmiş olmaktadır.

Telegram size farklı cihazlardan da kullanım imkanı vermiştir. İster tablet ister bilgisayar ister başka bir telefon üzerinden kendi hesabınıza giriş yapabilirsiniz.  Girişiniz telefon numaranız ile yapılır ancak kullanıcı isminiz ile iletişim kurabilirsiniz. Bu da yine size verdiği güvenlik ve gizlilik değeri ile alakalı başka bir özelliğidir. Pek çok gruba kayıt olsanız da kimse sizi özel numaranızdan rahatsız edemeyecektir. İstediğiniz Telegram grubu başlıklarından birine rahatlıkla üye olabilirsiniz. Telegram grupları ve Telegram grup linkleri üzerine Grupbul sitesi bu konuda uzman olarak size destek vermektedir.