SAĞLIK
Giriş Tarihi : 08-11-2021 16:21   Güncelleme : 08-11-2021 16:21

Saç ekiminin önemli unsurları

Saç ekimi bireylerin saçlarının belirli bölgelerinde ya da tamamında geri dönüşü olmayacak şekilde dökülmelerin ve kentleşmenin meydana gelmesi neticesinde uygulanır.

Saç ekiminin önemli unsurları

Saç ekimi bireylerin saçlarının belirli bölgelerinde ya da tamamında geri dönüşü olmayacak şekilde dökülmelerin ve kentleşmenin meydana gelmesi neticesinde uygulanır. Saç ekimi en son derece dikkatli yapılması gereken ve profesyonel hekimleri emanet edilmesi gereken bir mikro cerrahi işlemdir. Saç ekimi bu ciddiyetle yapılması gerekir ve genel anlamda risklerin en aza indirilmesi için profesyonel saç ekim merkezleri veya hastaneler tercih edilmelidir. Saç ekimi işlemini bu konu ile ilgili eğitimlerini almış ve son derece deneyimli olan plastik cerrahlar gerçekleştirmelidir. Saç bireylerin hem fiziksel sağlığına hem de özgüvenlerini ve psikolojik sağlıklarını doğrudan etkileyen önemli bir unsurdur. Saç operasyonlarında saç ekim işlemlerinin başarılı olmasını sağlamak maksadıyla ekilen saçın köklere doğru yerleştirilmesi ve bölgede bir şekilde kanlanması yani saçların tutması gerekir. Bu nedenle de doğru tekniklerin kullanılması önem arz eder.

Saçlarda natural bir görünüm elde edilmelidir

Saç ekimi işlemlerinin bir diğer hedefi de saçların çıkması kadar aynı zamanda çıkan saçların natural bir görünüm elde etmesini sağlamaktır. Doğru bir teknik ve profesyonel bir ekiple yapıldığı takdirde saç ekimi işlemleri her zaman genel olarak başarılı sonuçlar doğurur. Bireylerin bu başarı oranını yükseltmek için Türkiye'nin en iyi saç ekim merkezleri ile irtibat kurmaları geniş araştırmalar yapmaları gerekmektedir. Doğal görünüm için saçlarım kel olan bölgelere doğru mesafe içerisinde ve doğru açı ile eklenmesi gerekmektedir.

Kaynak: https://sachakkinda.com/turkiyenin-en-iyi-sac-ekim-merkezleri/