GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-11-2021 10:36   Güncelleme : 15-11-2021 10:36

Portekizce Çeviri

Güney Amerika’da en çok konuşulan ilk dil olan Portekizce Hint Avrupa dil ailesine mensuptur. Dünya çapında yaklaşık 220 milyondan fazla kişi tarafından konuşulan dil en çok konuşulan diller arasında altıncı sırada yer alır.

Portekizce Çeviri

 

 

Güney Amerika’da en çok konuşulan ilk dil olan Portekizce Hint Avrupa dil ailesine mensuptur. Dünya çapında yaklaşık 220 milyondan fazla kişi tarafından konuşulan dil en çok konuşulan diller arasında altıncı sırada yer alır. Portekiz’in eski sömürgesi olan Brezilya’da yaygın şekilde kullanılan Portekizceyi ana dil olarak konuşanların sadece yüzde 5’lik kısmı yaşamlarında Portekiz’de devam ettirirler. Ülkemiz ile Portekiz arasındaki ticaretin diğer ülkelere kıyasla daha az olmasından dolayı Portekizce çeviri için olan talep de diğer dillere oranla daha azdır. Bu dilde hakimiyetin ve bilgi seviyesinin tam olduğu tercümanların azlığı nedeniyle çeviri fiyatları da biraz daha yüksektir. Alanında profesyonel olan tercüme bürosu ile çalışıldığında tercüme fiyatları daha ekonomik olabilir.

 

Portekizce Tercüme Hizmeti

1290 yılında Kral Denis tarafından resmi dil olarak ilan edilen Portekizce zaman içerisinde İngilizceden etkilenmiş ve yeni harfler ile kelimeler kazanmıştır. Özellikle w, y ve k harfleri 2009 yılında yapılan düzenleme ile Portekizce alfabesinde yerini almıştır. Dilin konuşulduğu bölgeler arasında temel şive farklılıkları vardır ancak bunlar anlaşılmaya engel değildir. Orijinal Portekizce diline en yakın konuşulan yerin İspanya özer bölgesinde bulunan Galiçya ülkesi olduğu ifade edilir. Genellikle kelimeler arasında hafif dereceli farklılıklar olduğundan insanların birbirlerini anlamaları zor olmaz. Günümüzde Portekizce Principe, Sao Tome, Cape Verde, Ekvator Ginesi, Doğu Timor, Gine Bissau, Angola, Mozambik gibi ülkelerde de resmi dil olarak kullanılır.

 

Portekizce Türkçe Çeviri

Ülkeler arası ilişkilerin sorunsuz şekilde yürütülebilmesi için Portekizce Türkçe çeviri hizmetine ihtiyaç vardır. Bu çeviriler genel olabileceği gibi hukuki, akademik, teknik, ticari, tıbbi gibi farklı alanlarda da olabilir. Yapılacak çevirilerin amacına ulaşabilmesi için o alanda deneyimi ve bilgisi bulunan tercümanlar seçilir. Her bir tercüman çeviri belgesini sıfır hata ile müşteriye teslim eder. Bu sayede tüm tercümelerde kalite daima yüksek olur. Temel amaç müşteri memnuniyetini sağlamak olduğundan bunu sağlamak için her bir detay tercüme bürosunca ayrı ayrı planlanır. Arapçadan da etkilenen dilde çeviri yaparken talebe bağlı olarak apostil onayı ve noter onayı gibi işlemler de yürütülür.