GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-11-2021 11:43   Güncelleme : 13-11-2021 11:43

Fındık kömür nedir?

Kömür ülkemizin en değerli yeraltı madenleri arasında yer almaktadır. Kara Elmas olarak da ifade edilen kömür farklı çeşitleri ve özellikleri bulunması hasebiyle farklı alanlarda kullanılır.

Fındık kömür nedir?

Kömür ülkemizin en değerli yeraltı madenleri arasında yer almaktadır. Kara Elmas olarak da ifade edilen kömür farklı çeşitleri ve özellikleri bulunması hasebiyle farklı alanlarda kullanılır. Ülkemizde en sık kullanılan kömür çeşitleri arasında fındık kömürü bulunmaktadır. Fındık kömür genel anlamda uzun süre sıcaklık, enerji ve ısı vermesi ile bilinir. Fındık kömür diğer kömürlere göre adından da anlaşılacağı gibi daha küçük tanelidir. Fındık kömür çeşidinin uyuma özelliği vardır ve bu nedenle de uzun süre enerji verebilir. Fındık kömür oldukça çeşitli alanlarda kullanılan ve randıman alınan bir kömür çeşididir.

Fındık kömür nerelerde kullanılır?

Fındık kömür yüksek enerji vermesi sebebiyle genel olarak sanayi sektöründe kullanılmaktadır. Fındık kömürünün nem oranı oldukça düşüktür bu nedenle sanayi sektöründe kömürü kurutmak için ekstra bir zaman ve maliyet harcamasına gerek duyulmaz. Demir Çelik sanayi başta olmak üzere merkezi ısınma yapan işletmeler, kot yıkama yapan işletmeler bu kömür çeşidini kullanabilir. Akbatı Dış Ticaret ve Mümessillik kaliteli bir yıkanmış kömür ticareti gerçekleştirmektedir. Kuruluş %100 ürün ve hizmet memnuniyeti odaklı bir çalışma prensibi sergiler. İzmir ve çevresinde faaliyet yürüten firma yıkanmış fındık kömür seçenekleri ile de en çok tercih edilen kuruluş olmayı başarmıştır. Akbatı Dış Ticaret ve Mümessillik üyesinde profesyonel bir kadro istihdam ederek çalışmalarını devam ettirir.