GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-11-2021 15:05   Güncelleme : 11-11-2021 15:05

Camilerde hoparlör ve hoparlör bağlantıları

Camilerde sesin daha iyi algılanması için hoparlörler sıklıkla kullanılan bağlantılardır. Hoparlörlerden maksimum fayda alabilmek için öncelikle camilerin fiziki yapısına hakim olmak gerekir.

Camilerde hoparlör ve hoparlör bağlantıları

Camilerde sesin daha iyi algılanması için hoparlörler sıklıkla kullanılan bağlantılardır. Hoparlörlerden maksimum fayda alabilmek için öncelikle camilerin fiziki yapısına hakim olmak gerekir. Örneğin küçük ve akustiği oldukça iyi olan camilerde fazla hoparlör kullanmak rahatsız edici bir sesin ortaya çıkmasına neden olabilir. Aynı zamanda bunun tam aksine büyük camilerde hoparlör sayısını az tutmak özellikle yaşlı cemaatin duyma kalitesini olumsuz etkileyecektir. Öte yandan hoparlör ürünlerini nerede ve nasıl konumlandırıldığı da önem arz eder. Cami ses sistemi kurulumunda genel anlamda birçok camide trafolu hoparlör kullanılır. Fakat trafolu hoparlörler ses kalitesinin düşmesine neden olur. Hoparlör bağlantılarının ve cami ses sistemleri kurulurken kullanılacak cihazların kaliteli ve kurumsal firmalardan temin edilmesi maksimum kalitede ses sistemini ortaya çıkarır.

Talha Elektronik Ses Sistemleri kaliteli hizmet sunar

Talha Elektronik Ses Sistemleri kurulduğu günden bu yana kaliteli bir biçimde cami ses sistemlerinin kurulmasını sağlar. Firma bünyesinde profesyonel bir ekibi istihdam etmektedir. Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen ses sistemi aparatlarını ve mekanizmalarını bünyesinde barındırır. Bu sayede en kaliteli seslerin oluşması için katkı sağlar. Aynı zamanda camilerimizin ve vatandaşlarımızın daha iyi bir ses sistemine kavuşması noktasında ekonomik bir fiyat politikası belirlemiştir. Talha Elektronik Ses Sistemleri ses sistemini kurulumu öncesinde bir fizibilite çalışması yaparak camiye en uygun sistemi kurmaya çalışır.

Kaynak: https://www.talhaelektronik.com/cami-ses-sistemleri