GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-11-2021 14:52   Güncelleme : 21-11-2021 14:52

Baskı beton çeşitlerinin faydaları nelerdir?

Baskı beton çevreye ve mekana özgü olarak yapılan zemin kaplama çalışmaları arasında yer alır. Baskı beton genellikle dış mekan tasarımında kullanılan bir kaplama işlemidir.

Baskı beton çeşitlerinin faydaları nelerdir?

Baskı beton çevreye ve mekana özgü olarak yapılan zemin kaplama çalışmaları arasında yer alır. Baskı beton genellikle dış mekan tasarımında kullanılan bir kaplama işlemidir. Otoparkların kafelerin bahçelerin terasların ve sitelerin birçok alanında zemin kaplama işlemi Baskı beton tekniği ile gerçekleştirilir. Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte baskı betonun kullanım alanları daha da yaygınlık kazanmıştır. Günlük hayatta karşımıza çıkan birçok alanda zemin Baskı beton tekniği kullanılmaktadır.

Zemin baskı betonu neden faydalıdır?

Zemin baskı beton çatlamalara ve yıpranmalara karşı dayanıklı olduğu için dış mekanlarda yüzey kaplama maksadıyla sıklıkla kullanılır. İçerisinde bulunduğu renk pigmentleri güneşten ve ışıklardan etkilenmemek suretiyle solmasına engel olur. Öte yandan içerisinde hazır beton bulunduğu için bozulmalara karşı %100 seviyesinde dayanıklılık artmaktadır. Zemin Baskı beton çeşitleri olduğu gibi aynı zamanda duvar baskı beton çeşitleri de yer almaktadır. Bunlar da hem dekorasyon bakımından son derece geniş bir seçeneğine sahip hem de oldukça dayanıklı ürünlerdir.

Zemin baskı betonu çeşitleri kullanım alanı bakımından ülkemizde yaygınlığı kazanmaya başlamıştır. Artık birçok turistik tesis alışveriş merkezi ve tarihi mekanlarda zemin kaplama noktasında Baskı beton tekniklerini tercih eder. Baskı beton tekniği sayesinde dekoratif ve sağlam bir görünüm elde edilmesi mümkündür. Beyoğlu Baskı Beton ülkemizde en kaliteli baskı beton çeşitlerini sunan uygun fiyatlı ve kaliteli bir kuruluştur.