GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-12-2021 12:04   Güncelleme : 07-12-2021 12:04

Sakarya Marka Patent Firması

Kurum ve kuruluşların uluslararası platformda haklarını koruyabilmesi için marka tescili oldukça önemlidir.

Sakarya Marka Patent Firması

Kurum ve kuruluşların uluslararası platformda haklarını koruyabilmesi için marka tescili oldukça önemlidir. Bu hizmeti en kapsamlı şekilde sağlayan firmalardan biri de Sakarya Marka Patent firmasıdır. Faaliyetlerini kesintisiz bir şekilde sürdüren firma, çeşitli markaların haklarını ve patentlerini korumaktadır. Bu bağlamda oldukça başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

Firmanın sunduğu hizmetleri sizlere aşağıda maddeler halinde sıraladık. Belirttiğimiz hizmetlerden yararlanmak için Sakarya Marka Patent firmasıyla irtibata geçebilirsiniz. Böylece patent veya marka tescil işlemlerini de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 • Patent tescil
 • Marka ismi oluşturma
 • Marka tescil
 • Patent analiz
 • Marka patent

Sıralamış olduğumuz hizmetlerin hepsini firma üstlenmektedir. Resmi olarak gerekli olan tüm süreçleri de başarıyla ilerletmektedir.

Marka Tescil Hizmetleri

Bir ürünün veya tasarımın marka haline gelebilmesi ve başkaları tarafından ihlal edilmemesi için marka tescili önemlidir. Ancak bu sayede oluşturulmuş olan bir ürün veya tasarımın haklarını elde edebilirsiniz. Bu kapsamda da marka tescili gerekli görülen durumlardan biridir. Yasal anlamda bir markanın tescil edilmesi tüm haklarının size ait olduğunu göstermektedir.

Marka tescili işletmeler ve üretici kişiler tarafından büyük avantajlar sağlamaktadır. Özellikle de ürettiğiniz ürün alanında ilerlemek istiyorsanız, marka tescili yaptırmanız gerekmektedir. Bu sayede başka şahıslar kendi oluşturduğunuz ürüne veya markaya ait herhangi bir oluşum iddiasında bulunamazlar. Yasal olarak tüm haklar size geçmektedir.

Marka Tescili Nasıl Yapılır?

Türk Patent Enstitüsü’ne (TPK) yapacağınız başvuru ile markanızın tescilini oluşturabilirsiniz. Ancak bu süreçte başvurunun geçerli sayılabilmesi için kurum tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz olması gerekmektedir. Aksi halde başvuru talebinizin onay almaması gibi bir problemle karşılaşabilirsiniz. Kurum tarafından talep edilen evrak ve belgelerin doğru ve eksiksiz şekilde hazırlanması önemlidir.

Başvurular tüzel kişi veya direkt olarak marka sahibi ise iki farklı şekilde marka tescili yapılmaktadır. Bu esnada iki taraf içinde belli başlı evrak ve belgeler istenmektedir. Başvuru sürecinin gerçekleştirilebilmesi için aşağıdaki belgeleri temin etmeniz gerekmektedir.

 • Faaliyet belgesi,
 • Marka örneği (logo ya da işaret gibi) gösteren belge,
 • Başvuru bedelinin ödenmiş olduğunu gösteren doküman (dekont),
 • Vergi levhası
 • T.C kimlik numarası,
 • Varsa Vekaletname

Belirttiğimiz evraklar marka tescili için başvuracak kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle alanında uzman kişilerden destek almanız önemlidir.

Marka Tescili Yapmanın Önemi

Bir markanın veya ürünün tescili alındığında yasal olarak tüm vekaletler size ait olmaktadır. Bu sayede bir başkasının sizin markanıza ait bir ürün çıkarması veya oluşturması ön görülemez. Aynı zamanda taklit edilme gibi bir durumun oluşması da önlenmiş olur. Her açıdan marka tescili, marka sahibi kişinin tüm haklarını yasal olarak koruma altına almaktadır.

Alacağınız marka tescili sayesinde 10 yıllık bir süreçte markanızı koruyabilirsiniz. 10 yılın ardından yeniden bilgi ve evraklarınızı güncelleyerek bu işlemi devam ettirebilirsiniz.

Kaynak: https://sakaryamarkapatent.com/marka-tescil