GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-12-2021 16:47   Güncelleme : 13-12-2021 16:47

Otomotiv tedarik zincirinde verimlilik yeniden kullanılabilir plastik kasalarla artıyor

Otomotiv endüstrisi pandemi ve çip krizi nedeniyle son dönemde üretim ve tedarik süreçlerinde maruz kaldığı zor günleri atlatmaya çalışıyor. Tedarik zincirine yönelik akıllı ve verimli çözümler ise her zamankinden daha fazla önem kazanıyor.

Otomotiv tedarik zincirinde verimlilik yeniden kullanılabilir plastik kasalarla artıyor

Otomotiv üreticilerinin ve tedarik zincirlerinin ambalaj ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan CHEP, yeniden kullanılabilir plastik kasaları (KLT) ile işletme maliyetlerinin düşmesine yardımcı oluyor. CHEP, yeniden kullanıma ve paylaşıma dayalı iş modeliyle tedarik süreçlerini baştan sona optimize ederek, karton kasalara göre depolama, güvenlik ve ürün korumada verimlilik sağlıyor.

Globalde 60 ülkede faaliyet gösteren CHEP, karton kutuların aksine defalarca kullanılabilen ve darbelere karşı son derece dayanıklı olan plastik kasaları ile gizli maliyetleri ortadan kaldırıyor. CHEP, teknolojisi ve inovatif yaklaşımıyla tedarik zincirine yönelik akıllı ve verimli çözümler sunarak otomotiv endüstrisinde üreticilerin ve tedarik zincirlerinin beklentilerini karşılarken, onları beklenmedik durumlara karşı sahip olduğu global ağ ve bilgi birikimi ile hazır hale getiriyor.

Operasyonel süreçler iyileşiyor

Otomasyon sistemlerine uygun yapısıyla üretim hattı operasyonlarını da hızlandıran plastik kasalar, kulanım boyunca ve sonrası kolayca istiflenerek depolama giderlerini düşürüyor. Ergonomik tutma kısımları ve çıkıntılarla güçlendirilen dış yüzeyiyle güvenli bir istifleme sunan KLT’ler, ürünlerin hasar görmesini engelliyor. Birbirine geçen yapısıyla dengeli bir taşıma sunan plastik kasalar, paket yoğunluğunu artırarak nakliye birim maliyetlerini de azaltıyor.

Deneyimlerini sektörle paylaşıyor

Globalde 11 binden fazla çalışana ve 345 milyondan fazla ekipmanlık dolaşım ağına sahip olduklarına dikkat çeken CHEP Türkiye Otomotiv Avrupa Bölgesi Kilit Müşteriler Lideri Engin Gökgöz, “Küresel riskler göz önüne alındığında, otomotiv sektörü tedarik zincirinin doğru yönetilmesi ve verimliliğinin sağlanması her zamankinden daha fazla önem kazanıyor. CHEP olarak, sahip olduğumuz global ağ ve bilgi birikimi doğrultusunda tedarik zincirinin her aşamasında hem ana sanayi otomotiv üreticilerine hem de tedarikçilerine özel endüstriyel çözümler geliştiriyoruz. Kullanım öncesi bakımı ve onarımı yapılan plastik kasalar, karton kutulara göre çok daha sağlam malzemelerden üretiliyor. CHEP ağının bir parçası olmak aynı anda herkes için daha az israf anlamına geliyor. Nakliyesi yapılan ürünleri en iyi şekilde korumak için geliştirilmiş çok çeşitli çözümlerimiz, koruyucu iç profillerimiz, aksesuarlarımız ve ekipmanlarımız var. Daha az atık, elleçleme, kirlilik, çevresel etki ve nakliye ile daha fazla ürünün doğru zamanda olması gerektiği yere ulaşmasını sağlıyoruz” dedi. 

Ekstra maliyetleri ortadan kaldırıyor

Kullanım sonrası çevresel atık, boş kasa nakliyesi gibi katma değeri olmayan ve ekstra maliyet oluşturan süreçleri de ortadan kaldıran CHEP KLT’ler, fren silindirlerinden debriyaj hortumlarına, ısı koruyuculara kadar farklı boyuttaki parçaların 20 kilogramlık maksimum taşıma kapasiteyle güvenli ve ekonomik bir şekilde taşınmasını sağlıyor.