GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-12-2021 14:03   Güncelleme : 18-12-2021 14:03

Bilişim Sektöründen Gazeteciliğe Ali Çil

Aslen İstanbul’un Mecidiyeköy semtinde dünyaya gelen Ali Çil, küçük yaşta Trabzon’a taşınmıştır. 1987 yılında doğmuş ve daha ufak yaşta Trabzon Spora olan hayranlığını fark etmiştir.

Bilişim Sektöründen Gazeteciliğe Ali Çil

Aslen İstanbul’un Mecidiyeköy semtinde dünyaya gelen Ali Çil, küçük yaşta Trabzon’a taşınmıştır. 1987 yılında doğmuş ve daha ufak yaşta Trabzon Spora olan hayranlığını fark etmiştir. Bunun yanı sıra bilişim teknolojileri alanında da büyük bir ilgisi bulunmaktadır. Bu bağlamda henüz 11 yaşında kendi internet sitesini oluşturmuştur. İlerleyen zamanlarda ise çeşitli firmaların internet sitesini oluşturmuş ve sunucu kiralama hizmeti yapmıştır. Tüm bunların yanı sıra 200’den fazla sunucu kiralama işlemlerini gerçekleştirmiştir.

Her anlamda Ali Çil bilişime olan ilgisini yaptığı çalışmalar ile kanıtlamayı başarmıştır. İlerleyen yaşlarından itibaren ise 2008’de kendini yayın hayatına adamıştır. Açmış olduğu haberTS.com şu anda hala binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Burada Ali Çil çeşitli spor haberlerini paylaşmaktadır. Özellikle de Trabzon Spor hakkındaki tüm gelişmeleri haber sitesinde görüntüleyebilirsiniz.

Trabzon Sevdalısı Spor Muhabiri

Hem yazarlık hem de gazetecilik yapan Çil, aynı zamanda spor muhabirliğini de sürdürmektedir. Bu kapsamda oldukça prestij sahibi biri olarak geniş bir takipçi kitlesine de sahiptir. Online mecrada özellikle de sosyal medya hesaplarında fazlasıyla popülerdir. Yaptığı işleri ve çalışmaları İnstagram ve Twitter hesaplarında paylaşmaktadır.

Ali Çil’in Trabzon Spora olan ilgisini tüm sosyal medya hesaplarından anlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra TYSD ve Trabzon Spor Gazeteciler Cemiyeti Üyesi olarak da yer almaktadır. Her bakımdan Çil aktif bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.

Ali Çil'in Sosyal Medya Hesapları;
Twitter: https://twitter.com/61alicil
Instagram: https://www.instagram.com/61alicil/