GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-12-2021 15:15   Güncelleme : 18-12-2021 15:15

SimpraPOS Nedir?

POS sistemleri, müşteri deneyimini iyileştiren, çalışanların iş yükünü azaltan ve işletmelerin yönetim süreçlerini en verimli hale getiren donanımlardır.

SimpraPOS Nedir?

 

 

POS sistemleri, müşteri deneyimini iyileştiren, çalışanların iş yükünü azaltan ve işletmelerin yönetim süreçlerini en verimli hale getiren donanımlardır. SimpraPOS, işletmelere kolay ve güvenilir restoran otomasyonu sağlayan bulut tabanlı bir cafe & restoran yazılımıdır. Bulut altyapısı işletme verilerine her an her yerden erişim imkanı sunar. SimpraPOS ile müşteri segmentasyonu yapılarak istenilen müşteri gruplarına kampanya, indirim ve hediyeler  tanımlanabilir. Böylelikle müşteri sadakati arttırılabilir. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilir. Çevrimdışı olabilme özelliği internet kesintileri gibi olası durumlarda  işleyişin aksamadan devam edebilmesini sağlar. Simpra Ailesi işletmelerin her türlü ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiş ürünleri ile pratik ve kusursuz bir yönetim sunar. Geliştirilmiş ürünler arasında temassız siparişe ve temassız ödemeye olanak sağlayan QR Menu Order yer almaktadır.

 

POS sistemi ile QR menü entegrasyonu birçok avantaj sağlar. Gelin bu avantajları inceleyelim.

 

  • QR menü ile siparişler anlık olarak otomasyon sisteminde görüntülenebilir.
  • İşletme çalışanlarının menü servis etmesine gerek kalmadan müşteriler diledikleri QR menüden sipariş verebilirler. Siparişin ardından otomatik olarak adisyon açılır.
  • SimpraPOS’ta yapılan fiyat güncellemeleri anlık olarak QR menüde de görüntülenir.
  • Müşteri davranışlarına ve ilgilerine yönelik detaylı raporlar alabilir, özel kampanyalar oluşturabilir ve bu kampanyalar anında müşterilere duyurulabilir.
  • Kusursuz bir stok takibi yapan SimpraPOS ile stoğu biten ürünler otomatik olarak menü üzerinde siparişe kapatılabilir.

 

QR Menu Order ile Temassız İşlemler

 

Türkiye’nin en iyi pos sistemleri arasında gösterilen SimpraPOS ile entegre olan QR Menu Order, restoranlara temassız sipariş ve temassız ödeme çözümleri sunmaktadır. İşletmelerin tüm sipariş ve ödeme süreçlerini iyileştiren bu dijital menünün en yaygın kullanım alanları arasında yeme içme sektörü ve konuk ağırlama sektörü yer alır. Temassız olarak gerçekleştirilen sipariş ve ödeme süreci hem müşteriler hem de işletme çalışanlarının güvenliğini sağlar. QR menüye erişim oldukça kolay bir şekilde gerçekleşir. Masalarda yer alan karekodu akıllı cihazından kameraya okutan müşteriler ekranda gördükleri bağlantıya tıklayarak doğrudan işletmenin menüsünü görüntüleyebilirler.

 

QR Menu Order ile anlık ürün ve fiyat değişikliği yapmak mümkündür. Böylelikle işletme menüleri daima güncel ürünleri ve fiyat bilgilerini içerir. Yıpranmış ya da güncel olmayan geleneksel menülerin maliyeti oldukça yüksektir. Hem hijyenik, hem güncel olmayan geleneksel menüler yerine dijital menü tercih etmek maliyeti azaltır. Aynı zamanda müşteriler dilediğinde menüye erişim sağlayabilir ve verilen sipariş eşzamanlı olarak mutfak ekranında görüntülenir. Böylelikle zaman kaybının önüne geçilir. Ödemeler de kolaylıkla akıllı cihazlardan gerçekleştirilebilir. Başta zincir işletmeler olmak üzere QR Menu Order’ın Master Account özelliği ile tek sistemden yönetim sağlanabilir böylelikle iş yükü hafifletilir. Sub Account özelliği ise şubelere özgü olmakla birlikte genel giderlerin kontrolü, ürün birimlerini ve menü içeriklerini görüntülemek mümkündür. Yeni lokasyonlar ekleme ve detaylı satış raporlarına erişim gibi seçenekler de bulunmaktadır. Müşteri sadakatini artırmaya yönelik kampanyalar da oluşturulabilmektedir.