GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-12-2021 12:28   Güncelleme : 17-12-2021 12:28

Palet Streçleme Makinalarının Özellikleri

Streçleme için kullanılan makineler günümüzde birçok farklı alanda ve sektörde tercih ediliyor.

Palet Streçleme Makinalarının Özellikleri

Streçleme için kullanılan makineler günümüzde birçok farklı alanda ve sektörde tercih ediliyor. Makinaların modelleri doğrultusunda çeşitli fonksiyonları değişkenlik gösterebilir. Ancak temel özellikleri genel olarak aynıdır. Öncelikle palet streçleme makinası seri bir şekilde streçleme yapma imkânı sunar. 

Bu sayede de kısa sürede hızlı bir şekilde çok sayıda ürün için işlem yapılabilir. Aynı zamanda yüksek performanslı ve kapasiteli olması sayesinde uzun süre çalıştırılabilir. Tam otomatik, yarı otomatik modellerinin yanı sıra manuel makineler de vardır. Her çeşit makine için Tunç makine sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bununla birlikte makineler tablalı ve akülü şeklinde ayrılıyor. Streç sarma makinesi olarak adlandırılan makinelerin genel özellikleri bu şekildedir. Özellikleri sayesinde pek çok alanda etkili bir şekilde kullanım yapmak mümkündür.

Palet Streçleme Makinalarının Modelleri

Palet streçleme makinalarının tablalı ve akülü olarak iki farklı kategoride ayrıldığını belirtmekte fayda var. Tablalı streç makinesi modellerinde belirli bir alanda makinenin sabitlenmesi sağlanır. Ürünler ise hareket ederek makineden geçer.

Bu sayede de sarma işlemi gerçekleştirilir. Diğer model olarak ise akülü streçleme makineleri ön plana çıkıyor. Akülü olan modellerde makine hareketlidir. Yani bu sefer sabit olan üründür ve makine bir alanda hareket ederek sarma işlemini gerçekleştirir.

 Her modelin fiyatı farklı olabilir. Özellikler bu noktada fiyata etki eden temel unsurdur. Makinenin çalışma süresi, kapasitesi, çalışma sistemi gibi konular ücretlerin belirlenmesinde etkili olan unsurlardır. Tunç makine sitesinden bilgi alabilirsiniz.