GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-12-2021 12:39   Güncelleme : 19-12-2021 12:39

İstanbul Balat’ta Geçmişten Günümüze Bir Esinti: Oyuncak Müzesi

1000 metre kare kapalı alan içerisine yayılmış olan ve aynı zamanda farklı konseptlere sahip bir müzedir.

İstanbul Balat’ta Geçmişten Günümüze Bir Esinti: Oyuncak Müzesi

1000 metre kare kapalı alan içerisine yayılmış olan ve aynı zamanda farklı konseptlere sahip bir müzedir. Müze içerisinde farklı katlar da mevcuttur. Müzenin alt katını gezerseniz sizleri nadir, eşsiz oyuncaklar karşılayacaktır. Özellikle de eşsiz döküm arabalar, detay bebek evleri, popüler ve klasik çizgi film sahneleri gibi daha binlerce farklı alternatif sizleri bekliyor olacak.

Oyuncak Müzesi içerisinde Türkiye’nin en büyük asker koleksiyonunu da ziyaret edebilirsiniz. Balat Oyuncak Müzesi Timur İnçoğlu tarafından adımları atılan değerli bir müzedir. Müze koleksiyonları içerisinde daima kendini yenilemeye devam ediyor. Müzenin temel amaçlarından biri de dünya üzerindeki farklı oyuncakları da çocuklar ile tanıştırmaktır. Müze haftanın her günü sabah saat 10:00’dan akşam 20:00’a kadar açıktır. Son girişler 19:30’da biter. Aynı zamanda sağlık bakanlığının verdiği standartlar doğrultusunda içeriye en fazla 100 kişi girişine izin verilmektedir.

Gezinti Sonrası Oyuncaklarla Kısa Bir Mola

Müze ziyaretinizin bitmesinden sonra içerisinde bulunan müze kafeyi de ziyaret edebilirsiniz. Burada da çeşitli oyuncak ve özel dekorlarla sizlere oldukça keyifli anlar sunar. Birbirinden lezzetli kuru pasta, pasta, sandviç çeşitleriyle kısa bir mola verebilirsiniz. Müzede huzurlu bir durak noktası olan müze kafe kısmını da ziyaret etmeden ayrılmamanızı tavsiye ederiz. Çocuklarınızla, sevdiklerinizle ve ailenizle birlikte keyifli vakitler sizleri bekliyor olacak. Geçmiş ve günümüz oyuncaklarının en özel hallerini Balat Oyuncak Müzesinde görebilirsiniz.

Kaynak: https://balatoyuncakmuzesi.com/