GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-12-2021 16:40   Güncelleme : 28-12-2021 16:40

Yaşam Halatı Hayatta Tutuyor

Günümüzde tehlikeli sıfatı altında çalışan birçok iş yeri ve firma bulunmaktadır. Bu durumla teknolojinin de gelişim göstermesiyle birlikte İSG kurallarında oldukça değişim ve fazlalaşma oluşmuştur.

Yaşam Halatı Hayatta Tutuyor

 

 

Günümüzde tehlikeli sıfatı altında çalışan birçok iş yeri ve firma bulunmaktadır. Bu durumla teknolojinin de gelişim göstermesiyle birlikte İSG kurallarında oldukça değişim ve fazlalaşma oluşmuştur. İş yerlerinde, fabrika, sanayi, inşaat ve şantiye gibi yerlerde güvenlik ve sağlık açısından oldukça önlem alınmaya devam ediliyor. Bu önlemlerin arasında ve kuralların içerisinde yer alan yaşam halatının ne işe yaradığından bahsedeceğiz. Bu halatın İSG Dünya standartları arasında uygun olması halinde kullanılması iş yerlerine zorunlu kılınmıştır; çalışan işçi ve personellerin can güvenliğini korumak amacıyla bu ve bu tarz malzemeler dikkat edilerek iş yerlerinde kullanılmaktadır.

 

Yaşam Halatı Özellikleri Nelerdir?

Bu halatların başlıca özelliklerinden bir tanesi güvenlik aparatı olmalarıdır. Güvenlik ekipmanı olarak da geçen yaşam halatı, iki kısımdan oluşur ve iç kısmında koruyucu bir tabaka yer almaktadır. Güneş ışınlarına karşı dirençlerinin kuvvetli olduğu bilinen yaşam halatlarının, elle tutulan kısımlarının da ekstra güçlendirilmesi de onları İSG ekipmanı olmasını sağlayan özelliklerinden bir tanesidir. Bu halatların kopma riski neredeyse hiç yoktur ve dayanıklı bağlantılarının olması da kuvvetli malzemeler olduklarının kanıtıdır. Bu halatların tasarlanma şekilleri iki biçimde ele alınmıştır; yatay ve dikey olmak üzere iki kısımda tasarlanan bu halatlar, çalışanların can ve mal güvenliğini belirli seviyede koruyan güvenlik ekipmanları olarak piyasada yer almaktadırlar. Yaşam halatları bunların yanı sıra kullanımları zorunludur; gökdelenler, şantiye, inşaat, fabrika, sanayi, çatı gibi yüksek kesimde çalışanlar için kullanılması gerekli ve zorunlu kılınmış aletler arasında yer almaktadır. Kişisel koruyucu ekipmanlar arasında yer alan yaşam halatı, kişilerin can ve mal güvenliğini sağlamakla birlikte onlara kolaylıkta sağlamaktadır. Bu ekipmanların fiyatları ve kalitelerine göre fiyatlarının değiştiğini de belirtmemiz gerekiyor. Yaşam halatlarının yapımı esnasından kullanılan malzemelere göre fiyatları oldukça değişim göstermektedir. Yaşam halatı satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır; ürün adetine ve farklılık durumuna göre fiyatları oldukça değişim gösteren bu halatlar kaliteden kaliteye değişim gösteriyor. Bu halatları satın almak veya halatlar hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız web sitemizi inceleyebilir ve bizden bilgi alabilirsiniz.