GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-12-2021 11:17   Güncelleme : 27-12-2021 11:17

Yeni Nesil Sürü Yönetimi

Günümüzde hayvancılık kendini fazlasıyla geliştirerek büyük sürüleri kapsamaya başladı.

Yeni Nesil Sürü Yönetimi

Günümüzde hayvancılık kendini fazlasıyla geliştirerek büyük sürüleri kapsamaya başladı. Bu doğrultuda da sürü yönetimi daha fazla önem kazandı. Hayvanlarınızın ne durumda olduğu, gebelik veya süt verme döneminde olup olmadıklarını kontrol etmek önemlidir. Bu bakımdan iyi bir sürü yönetimi ve sınıflandırma gerekmektedir. Tüm bu işlemleri tek bir platform üzerinden gerçekleştirmek en iyi çözümlerden biridir. Bu bağlamda E – Çiftlik süt ve besi hayvancılığı yapan işletmeler için büyük bir kolaylık sunmaktadır.

Yeni nesil ücretsiz hayvancılık yönetimi hayvancılıkla uğraşan şirketlerin ilgisini çekmektedir. Tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz bu sistem işletmedeki tüm sürünün bilgilerini takip etmenizi sağlamaktadır. Bu bakımdan teknolojinin nimetlerinden biri olarak sürü yönetim yazılımını belirtebiliriz.

Sürü Yönetimi İçin E – Çiftlik

Sürü yönetimi için şu anda sadece E – Çiftlik web adresi kullanıma açıktır. Ancak ilerleyen dönemlerde sürü yönetimi mobil üzerinden de erişime açılacaktır. Böylece işletme sahipleri nerede olursa olsun, hayvanların ve işletmenin kontrollerini gerçekleştirebilir. Süt verenler, gebe olanlar, kızgınlık dönemine geçenler şeklinde hayvanlar ayrıştırılmaktadır. Aynı zamanda yaş ve cinsiyetlerine göre de sınıflandırma söz konusudur.

Tüm işletmenin verileri ve raporlarını tek bir platformda görüntüleyebilmeniz mümkündür. Bu kapsamda E – Çiftlik oldukça başarılı bir yazılımdan oluşan mecraların başında gelmektedir. Eğer hayvancılıkla uğraşıyorsanız siz de sürü yönetimi için siteyi tercih edebilirsiniz. Ücretsiz olarak tüm yazılım içeriklerinden ve modüllerinden yararlanabilirsiniz.