GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-03-2022 10:55   Güncelleme : 02-03-2022 10:55

Rusya'nın, Ukrayna'yı işgalin 7. gününde feci görüntü! Kiev'de yola düşen roket korku dolu anlar yaşattı

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik başlattığı işgal sürecinde bir hafta geride bırakılırken, Rus ordusunun başkent Kiev ve Harkov'daki saldırıları da hız kesmeden devam ediyor. Haber ajansların son dakika bildirisiyle servis ettiği bir videoda, siren seslerin yükseldiği Kiev'de yola roket düştüğü anlar bulunuyor. Çevrede bulunan çok sayıda sivilin araçlarıyla hareket halindeyken yaşadığı bu korku dolu anlar kameralara kaydedildi.

Rusya'nın, Ukrayna'yı işgalin 7. gününde feci görüntü! Kiev'de yola düşen roket korku dolu anlar yaşattı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in emriyle Rus ordusunun Ukrayna'ya yönelik askeri harekatı 7. gününde devam ediyor. Ukrayna'nın en büyük ikinci kenti Harkov'a düzenlenen roket saldırısında 21 kişi hayatını kaybederken, 112 kişi de yaralandı.

AJANSLAR SON DAKİKA KODUYLA GEÇTİ

Harkov'un ardından başkent Kiev'e yönelik roket saldırılarının da başladığı aktarılırken, ajansların son dakika koduyla servis ettiği bir görüntü ise dehşet yarattı.

 

KAMERALARA ANBEAN YANSIDI

Onlarca sivilin araçlarıyla seyir halinde bulunduğu Kiev'de yola Rus ordusunun fırlattığı bir roketin düşme anı kameralara anbean yansırken, başkentte yükselen siren sesleri de videoya damga vurdu.

DÜN DE TV KULESİ BOMBALANMIŞTI

Öte yandan dün de Kiev'deki bir TV kulesini vuran Rus güçleri 5 kişinin hayatını kaybetmesine yol açmıştı. Baz istasyonları, televizyon ve radyo vericilerinin yanı sıra internet ve teknolojik altyapıların bulunduğu televizyon kulesine düzenlenen saldırı nedeniyle televizyon yayınlarının bir süre boyunca yapılamayacağı açıklanmıştı.