GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-03-2022 11:00   Güncelleme : 03-03-2022 11:00

Park halindeki otomobili çalan adam kendini savundu: Isınmak için bindim

Adana'da park halindeki otomobili çalıp daha sonra da boş arsaya bırakan Recai B., ekiplerin başarılı operasyonuyla kısa sürede yakalandı. Tutuklanan Recai B., emniyetteki ifadesinde, "Alkollüydüm, üşümüştüm. Yol kenarında görünce ısınmak için bindim. Gezdikten sonra aracı bıraktım" diyerek kendini savundu.

Park halindeki otomobili çalan adam kendini savundu: Isınmak için bindim

 

Yüreğir ilçesine bağlı Sinanpaşa Mahallesi'nde oturan V.Ş., 7 Şubat sabahı uyandığında, evinin önüne park ettiği otomobilinin yerinde olmadığını fark etti. Bunun üzerine V.Ş., İl Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şikayetçi oldu.

KAMERALARDAN TESPİT EDİLDİ

Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri de çalışma başlattı. Bölgedeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, hırsızlık şüphelisinin, çeşitli suçlardan 18 kaydı bulunan Recai B. olduğunu belirledi. Polis, yaptığı çalışmada, otomobili Serinevler Mahallesi'ndeki boş arsada terk edilmiş buldu.

"ALKOLLÜYDÜM VE ÜŞÜMÜŞTÜM"

Adresi belirlenen Recai B. ise polis operasyonuyla gözaltına alındı. Emniyete götürülen Recai B., ifadesinde, "Alkollüydüm ve üşümüştüm. Yolun kenarında görünce ısınmak için bindim. Bir süre gezdikten sonra aracı bıraktım" dedi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Recai B., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.