GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-03-2022 16:05   Güncelleme : 06-03-2022 16:05

Ginseng Nedir?

Ginseng, sarmaşık ailesinin çok yıllık bir bitkisidir. Latince "panax" kelimesi "tam iyileşme" anlamına gelen bu bitki, öncelikle Doğu Asya'da yetişir.

Ginseng Nedir?

Ginseng, sarmaşık ailesinin çok yıllık bir bitkisidir. Latince "panax" kelimesi "tam iyileşme" anlamına gelen bu bitki, öncelikle Doğu Asya'da yetişir. Ancak uygun iklim koşullarında Kuzey Yarımkürenin çeşitli yerlerinde de gözlemlenebilir. Ginseng'in olgunlaşması ve hasat edilmesi 4 ila 10 yıl sürer ve kök mahsulü bakımından zencefile benzer.

Ginseng, menşe yerine bağlı olarak "Asya ginsengi", "Amerikan ginsengi" ve "Kore ginsengi" olmak üzere üç türe ayrılır. Hasat zamanına bağlı olarak kırmızı Kore ginseng olarak da adlandırılır.

Ginseng Kökünde Hangi İçerikler Bulunur?

Değerli ve son derece güçlü bir bileşen olan ginseng, faydaları nedeniyle gıda ve kozmetik endüstrisinde tercih edilen bileşenlerden biridir. Muhtemelen, bitkilerin bu kadar popüler olmasının en büyük nedeni, çok zengin bir antioksidan kaynağı olmalarıdır. Ek olarak, ginseng'in sadece ginsenosidler ve gintonin adı verilen aktif maddeleri içermesiyle zihni ve bedeni güçlendirme etkisine sahip olduğu bilinir. Ginseng ürünü için ginsengtablet.com sitesinden edinebilirsiniz.

Ginseng Ne İşe Yarar?

Eşsiz bileşenleri, ginsengin faydaları için çok güçlü bir liste sunulur, ancak bunları vücudun farklı bölümleri için değerlendirmek yanıltıcı olabilir. Fakat geleneksel formüllere ve çeşitli bilimsel çalışmalara dayanarak ginsengin uygulama alanlarını en doğru şekilde özetlemek mümkündür:

  • Ginseng antioksidanlar açısından çok zengindir ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Bu nedenle ginsengin vücuttaki tüm sistemlerin işlevini artırdığı düşünülmektedir. Bu özelliğin aynı zamanda doğal yaşlanma sürecini yavaşlattığı da söylenmektedir.
  • Ginsengin aktif maddesinin zihinsel gücü de arttırdığı söylenmektedir. Bu, söz konusu bitkinin son yıllarda Alzheimer hastalığı gibi hastalıkları tedavi etmek için kullanılmasına büyük katkı sağlıyor. Ginseng kullanıcıları genellikle düzenli alımın yorgunluk ve unutkanlık gibi hastalıkları azalttığını söyler. Ginseng ürünü için Ginseng Tablet sitesinden edinebilirsiniz.

Ginseng Nasıl Kullanılır?

Zencefil benzeri bir kök bitki olan Ginseng, kullanımda da benzerlikler göstermektedir. Bu nedenle ginseng otları yaygın olarak kullanılmaz, ancak bitki kökleri çeşitli işlemlerle tüketilebilir. Asya'da bitkilerin çay şeklinde yaygın olarak tüketilmesine rağmen, çeşitli ürünlerde ginseng tozu, kapsülleri veya kök ekstraktlarının kullanılması da oldukça yaygındır. Buna bağlı olarak: "Ginseng nasıl tüketilir?" Sorusunun cevabı, ürünün formuna bağlıdır.

Ginseng Ne Kadar Tüketilmelidir?

Ağırlıklı olarak raf ömrünü uzatmak amacıyla kurutmak için kullanılan ginseng, toz halinde tek başına veya çeşitli içeceklere ek olarak kullanıldığında günde 200-400 miligram tüketebilir.

Kapsül ve tablet ginseng tüketimi, içerdiği çeşitli katkı maddelerine bağlı olarak üründen ürüne değişiklik gösterebilir. Bu sebeple ambalaj üzerinde belirtilen miktara veya uzman tavsiyesine göre kullanılmalıdır.

Ginseng kökü demlenmesiyle oluşan ginseng çayı, etkilerinin hızlı aktivasyonu nedeniyle sıklıkla tercih edilen başka bir kullanım şeklidir. Aynı nedenle bitki çayının bu içeriğini günde iki fincanla sınırlamak idealdir.

Ginseng, çeşitli ürünlerde belirli bir miktarda özüt şeklinde bulunur. Doğal olarak güçlü bir etkilere sahip olan ginseng içeren ürünleri tüketirken önerilen miktara bağlı kalmak önemlidir. Bu ürünü güvenle Ginseng Tablet sitesinden alabilirsiniz.