GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-03-2022 10:41   Güncelleme : 08-03-2022 10:41

Doğal Gaz Boru Hattı için 6 ilde bazı taşınmazlar kamulaştırılacak

Gerçekleştirilmesi planlanan enerji projeleri sebebiyle bazı illerde taşınmazların kamulaştırılmasına karar verildi. Bu iller Kahramanmaraş, Osmaniye, Adıyaman, Samsun, Antalya ve Mersin'dir.

Doğal Gaz Boru Hattı için 6 ilde bazı taşınmazlar kamulaştırılacak

 

Türkiye'nin çeşitli illerinde gerçekleştirilecek enerji projeleri için bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

KAMULAŞTIRILACAK TAŞINMAZLAR HANGİ İLLERDE?

Buna göre, Manavgat-Alanya-Gazipaşa- Anamur Doğal Gaz Boru Hattı'nın gerçekleştirilmesi amacıyla Antalya ve Mersin illeri, Andırın ilçesi Doğal Gaz Boru Hattı'nın gerçekleştirilmesi amacıyla Kahramanmaraş ve Osmaniye illeri, Çağlayancerit ilçesi Doğal Gaz Boru Hattı'nın gerçekleştirilmesi amacıyla Kahramanmaraş ve Adıyaman illeri ve Kavak ilçesi Doğal Gaz Boru Hattı'nın gerçekleştirilmesi amacıyla Samsun sınırları içinde yer alan ve güzergaha isabet eden taşınmazlar ile projeler kapsamında inşa edilecek tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazların, mülkiyet ya da daimi/geçici irtifak hakkı kurulmak suretiyle Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) tarafından kamulaştırılmasına karar verildi.