GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-03-2022 10:31   Güncelleme : 15-03-2022 10:31

Rusya'nın Ukrayna'ya gönderdiği gizli mühimmat ortaya çıktı! Uzmanlar bile şaşırdı: Böylesini hiç görmedik

ABD'li istihbarat yetkilileri, Rusya'nın Ukrayna'ya gönderdiği füzelere gizemli bir mühimmat yerleştirdiğini açıkladı. Uzmanları bile şaşkına çeviren gizli tuzağın görüntüleri ortaya çıkarken, söz konusu sistemin fırlatılan füzelerin hava savunma sistemlerinden kaçmasına yardımcı olduğu açıklandı.

Rusya'nın Ukrayna'ya gönderdiği gizli mühimmat ortaya çıktı! Uzmanlar bile şaşırdı: Böylesini hiç görmedik

Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı işgal bugün 20. gününde, birçok kentten çatışma sesleri gelmeye devam ediyor. Dünya bugün Rusya'nın Suriye'den getirdiği yabancı savaşçıların Ukrayna'nın kaderini değiştirip değiştiremeyeceğini konuşurken ABD'den çok dikkat çeken bir iddia daha geldi.

RUSYA'NIN UKRAYNA'YA GÖNDERDİĞİ GİZEMLİ MÜHİMMAT

Amerikan istihbarat yetkilileri, Rusya'nın Ukrayna'ya ateşlediği balistik füzelerin gizemli bir mühimmata sahip olduğunu açıkladı. İsmi açıklanmayan bir istihbarat yetkilisine göre gizli mühimmatların her biri yaklaşık bir 30 cm uzunluğunda, dart şeklinde ve turuncu kuyruklu beyaz bir şekle sahip.

HAVA SİSTEMLERİ HEDEF ALDIĞINDA DEVREYE GİRİYOR

Peki bu gizli mühimmat ne işe yarıyor? The New York Times'da yer alan iddiaya göre gizemli mühimmatlar Rusya'nın sınır ötesinden fırlattığı İskender-M kısa menzilli balistik füzelerine bağlı ve füzeler hava savunma sistemleri tarafından hedef alındığını algıladığında devreye giriyor. Her bir mühimmat düşman radarlarını yanıltmak için sinyal üreten elektronik bir mekanizma ve füzeleri etkileyecek ısıya sahip.