SAĞLIK
Giriş Tarihi : 14-03-2022 15:55   Güncelleme : 16-05-2022 15:42

İzmir'de İmplant Tedavisi Yapan Profesyonel Adres

Diş hekimliği alanında, gelişen teknolojiler sayesinde yeni tedavi imkanları doğmaktadır.

İzmir'de İmplant Tedavisi Yapan Profesyonel Adres

Diş hekimliği alanında, gelişen teknolojiler sayesinde yeni tedavi imkanları doğmaktadır. İmplant tedavisi ile kişiler çok daha konforlu bir diş fonksiyonlarına kavuşmaktadır. Alternatif diş için uygulanan tedaviler dışında da imkanlar doğmuştur. Doğal dişlere uygulanan tedavilerdeki gelişmelerden biri de ortodonti alanı için gerçekleşmiştir. Diş teli kullanmadan dişlerdeki yamukluk ve aralıkları düzeltmek için başvurulan şeffaf plak tedavisi, estetik anlamda kişiye görünüş kaygısı yaşatmadan dişleri tedavi edebilmektedir.

Plastik malzemeden üretilen bu hizalayıcılar, hastanın dişlerine diş teli gibi baskı uygulayarak düzelmesini sağlar. Bu şekilde kişinin dişleri belirlenen tedavi sonunda düzgün bir hale gelmiş olur.

Şeffaf plaklar, kişiye özel üretilen materyallerdir. Hastanın ağzından alınan ölçüler doğrultusunda üretilen şeffaf plakların, dişlerdeki yamukluk ve aralık derecesine göre sayısı değişebilir. Her plak 14 gün gibi bir süre kullanılır. Hastaya üretilen şeffaf plak sayısı ile 14 gün çarpılarak tedavinin ne kadar süreceği netleşir.

Şeffaf plak tedavisi süresinin en net bilgisi, kişinin ölçüleri alındıktan sonra dişlerinin düzelmesi için üretilen şeffaf plak sayısına bağlıdır. Önceden net bir bilgi verilemez. Dişlerdeki aralıklar veya çapraşıklık durumlarının şiddeti üretilecek olan şeffaf plak sayısını belirler.

Şeffaf plaklarla yapılan ortodonti tedavileri ağrılı tedavi değillerdir. Zorlanılabilecek tek kısım, ilk plak takıldıktan sonra hastanın ağız ve dişlerinin birkaç güne plaklara uyum sağlayacağı duruma gelene kadar geçen süredir. İlk plağın hissettireceği basit baskılardan sonra kişiler şeffaf plaklarla uyum içerisinde tedavilerini bitirebileceklerdir.

Şeffaf plakların günde 18-20 saat takılması gerekmektedir. Sadece yeme içme aktiviteleri gerçekleştirilirken çıkarılabilir. Çok sıcak içecekler de tüketilirken çıkarılmalıdır. Çünkü şeffaf plaklar termo plastik malzemeden üretilmektedir. Bu sebeple çok sıcakla karşılaştıklarında deforme olabilme ihtimalleri hayli yükselir.

Şeffaf plaklar, diş telleri gibi metal barındırmazlar. Bu sebeple ağızda en ufak bir yaralanma ihtimali de oluşmaz. Bu anlamda diş teli tedavisine nazaran daha güvenlidir. Tedaviyi, 12 yaşına gelmiş ve gerekli diş gelişimleri tamamlanmış herkes düşünebilir.

Diş hekimi korkuları olan herkesin de şeffaf plak tedavisi ile ilgili çekinceleri vardır. Ağrılı bir tedavi mi diye çok sorulmaktadır. Şeffaf plak tedavisi ağrılı bir tedavi değildir. Kişiler güvenle bu tedavi alabilirler.

Şeffaf plak tedavisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://www.dishekimicansan.com/seffaf-plak-tedavisi/ sayfamızı ziyaret edebilir, bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz, ilgili diş hekimine de danışabilirsiniz.

Şeffaf plak tedavisi fiyatları da tedavi hakkında çok merak edilen hususlardandır. Fiyatlar hastanın dişlerindeki problemin şiddet derecesine göre şekillenir. Basit ve orta şiddetteki hastaların tedavi fiyatları diş teli fiyatlarına yakındır. Fakat daha şiddetli vakalarda fiyatlar yükselebilir. Çünkü zorlu tedavilerde üretilen plak sayısı artmaktadır. Bu sebeple şeffaf plak fiyatları da artabilir.

Şeffaf plakların pahalı geldiği durumlarda ise alternatif olarak kişilere implant üstü zirkonyum önerilebilmektedir. Dişlerde bulunan dizilim bozuklukları da implant üzeri zirkonyum kaplama ile tedavi edilebilir. Zirkonyum dişin estetik görünümü sayesinde de kişi yeni dişleriyle de güle güle bir hayat sürebilir.

Zirkonyum dişler, doğal dişlere en yakın görünümü verirler. Bu sebeple estetik diş tedavilerinin vazgeçilmez materyalleri haline gelmiştir. Hem sağlamlığı hem de estetik görünüm katması dolayısıyla kaplama tedavilerinin göz bebeğidir. Günümüzde dişlerin de yüz estetiğinde en belirleyici durum haline gelmesinden dolayı, zirkonyum dişler de en çok tercih edilen kaplamalar haline gelmiştir.

Bu arada zirkonyum diş kaplama da alternatifler arasında yer alır. Kişinin doğal dişlerinde küçültmeler yapılarak üzerlerine yapıştırılma tedavisidir. Diğer kaplama dişlere nazaran biraz daha pahalı olmasına rağmen en çok tercih edilen materyal olmuştur.

Zirkonyum dişler sıcak soğuk dengesinden kaynaklı doğal dişlerde yaşanan diş sızlamasını kişiye hissettirmezler. Çok yaşanılan ve hoşlanılmayan bu durumun önüne zirkonyum dişler ile geçilebilmektedir. Ayrıca metal desteksiz malzemeden oldukları için de opak görüntü yapmazlar, metalsiz olduğu için de uygulanan kişinin ağzında ağırlık hissi uyandırmaz.

Zirkonyum diş kaplamanın diş estetiği tedavilerinde en çok kullanılan yöntem olmasının diğer bir sebebi ise, diş etleriyle kusursuz bir uyum sağlamasıdır. Bu arada zirkonyum dişler de renk değişimine uğramazlar.

İmplant üstü zirkonyum diş fiyatları ise kullanılan malzemenin kalitesi ve tedavi sırasından eşik eden ekipmanların kalitesine göre de şekillenir. Ayrıca klinik ya da diş hekiminin de çalıştığı laboratuvar da fiyat belirlemede etkendir. Merak ettiğiniz izmir implant diş için tedaviyi düşündüğünüz diş hekimi ya da diş kliniğine danışmak en doğru bilgiyi almanızı sağlar. İnternet üzerinde verilen izmir implant diş fiyatları ile ilgili bilgiler güncel olmayabiliyor.