SAĞLIK
Giriş Tarihi : 14-03-2022 14:20   Güncelleme : 14-03-2022 14:20

Yüzünüzdeki Kırışıklıklara Veda Edin

İnsanların yaş alması ile birlikte vücudunda pek çok değişiklik meydana gelir.

Yüzünüzdeki Kırışıklıklara Veda Edin

İnsanların yaş alması ile birlikte vücudunda pek çok değişiklik meydana gelir. Bu değişiklikler kimi zaman erken kimi zaman ise geç görülebilir. Özellikle kadınlar yüzlerinde oluşan değişimlerden rahatsızlık duyarlar. Botoks işlemi bu alanda devreye girer. Botoksun yapımı esnasında enjeksiyon yöntemleri kullanılır.

Bu yöntemler hangi bölgeye uygulanacağına bağlı olarak değişiklik gösterir. Yapılan bu işlemler ile yüz yapınızda beğenmediğiniz veya olmasını isteğiniz görüntüyü elde etmek mümkün hale gelir. Purest Clinic bu konuda en kapsamlı ve en güvenilir hizmeti sunar. Estetik ameliyatlara gerek kalmadan bu gibi işlemler ile kusurlarınızı giderebilme ya da istediğiniz görüntüye ulaşabilme şansını ortaya çıkarır.

Botoks Nereye Yapılır?

Botoksun pek çok farklı bölgeye yapılma durumu söz konusudur. Özellikle göz çevresi ve alın kısmında mimiklerden kaynaklı olarak kırışıklık gibi durumlar meydana gelir. Bu kırışıklıkları giderebilmek için botoks en ideal işlemlerden biridir. Kesik gibi durumlara ihtiyaç duyulmadan vücut deri altına enjeksiyon ile gerçekleştiği için herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz.

Yaşı ilerlemiş olan erkek ve kadınların boyun kısmında da sarkma ve kırışıklık durumuna çok sık rastlanır. Dolgu maddeleri yardımı ile bu bölgede oluşan kırışık görüntüyü de ortadan kaldırır. Burun ucu düşüklüğü gibi sorunları ameliyatsız bir şekilde gidermek için de dolgu işlemi ön plana çıkar. Şırınga yardımı ile düşük burun ucu kaldırılır.

Botoks Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Botoksun hem kadın hem erkeklerde uygulanması çok yaygın bir şekilde gerçekleşir. Belirli bir kalıcılık süreci söz konusudur. Bu süre bittikten hemen sonra yeniden botoks uygulaması yapmanız mümkün olur. Son yıllarda çok fazla tercih edilmesinin bir sebebi de ameliyatsız gerçekleşmesidir.

Ameliyat gibi zorlayıcı süreçlerden geçmek istemeyen kişiler genel olarak bu işlemi yapmayı tercih ederler. En doğru uygulama ile birlikte kısa sürede yapılan yerde toparlanma olur. Bu işlemin kalıcılık süresi 4 ay ile 6 ay arasında değişir. Bazı kişilerde bu süreç çok daha uzun olabilir.

En doğru uygulama yapılır ise kalıcılık süreci de uzar. Dudağa yapılan işlem neredeyse 9 ay kadar bir kalıcılık gösterir. Fakat alın çizgilerine yapılan daha kısa süre kalıcıdır. Bunun sebebi ise sürekli hareketli olmasıdır.

Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Botoksun yapımı esnasında ve işlem sonrasında dikkat edilmesi gereken pek çok konu vardır. İşlem sonrası belirli bir süre kızarıklık oluşabilir. Doktorun önerdiği krem ya da ilaçtan başka bir şey kullanmamak gerekir. İşlem sonrası dolgu maddesi uygulanan bölgeye belirli aralıklar ile masaj yapmanız gerekir. Böylece dolgu maddesinin sadece bir alanda olmasını engellemiş olursunuz. Aynı zamanda simetrik bir görüntü elde edebilmek adına da masaj aşaması çok önemlidir. İşlem sonrası uygulama yapılan bölgeye kimyasal ürünlerin kullanımından da kaçınmanız gerekir.

Kaynak: https://purestclinic.com/botoks