GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-03-2022 11:59   Güncelleme : 17-03-2022 11:59

Yünlü İp Arayanlara Müjde!

Yünlü ip modelleri, örgü ipleri markaları ve aklınıza gelebilecek birden çok örgü sanatı malzemesi için yummak ile tanışmaya hazır mısınız?

Yünlü İp Arayanlara Müjde!

Yünlü ip modelleri, örgü ipleri markaları ve aklınıza gelebilecek birden çok örgü sanatı malzemesi için yummak ile tanışmaya hazır mısınız? Yummak, çok kısa sürede Türkiye’nin en sevdiği yün mağazası olmayı başarmış ve her geçen gün arttırdığı ürün çeşitleriyle adından söz ettirmeye devam etmiştir. Sizler de bu mağazayı çok sevecek ve örgü sanatınıza adeta renk katacaksınız.

Çünkü yummak mağazasında onlarca renk ve örgü ipi seçenekleri bulunuyor. Kırmızı, pembe, mavi ve daha pek çok keskin renk türü ile şık tasarımlar üretebilirsiniz. Yıllardan bu yana hep örgü işi ile uğraştıysanız bugünden sonra da aşkla uğraşacaksınız demektir. Ya da örgü sanatına yeni başlıyorsanız bir daha bırakamayacağını ve bu sanattan büyük bir keyif alacağınızı söylemek isteriz. Dilediğiniz zaman birçok örgü tasarımı üretebilir, sevdiklerinize de armağan etmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Yummak da aradığınız birçok yünlü ip seçeneği sizlerle bütünleşmeyi bekliyor. Hayallerinizdeki tasarımları konuşturmanızın bizce bugün tam zamanı! Bu sanata başlayın ve keyfinize güç katacak tasarımlar ile manevi hediyeler örmenin keyfini yaşayın.

Yünlü İp Nereden Alınır Diyenlere…

Yünlü ip tuhafiyeler başta olmak üzere birçok yün mağazasından alınabilir. Ancak aradığınız onlarca ip türünü bulunduğunuz yerde, bölgede veya şehirde bulamayabilirsiniz. Dolayısıyla daha fazla çeşidin yer aldığı Online internet sitelerinden yani yün mağazalarını tercih edebilirsiniz.

Ve tabii ki Türkiye’nin en sevdiği örgü ipi sitelerinden biri olan yummak mağazamızı tercih edebilirsiniz. Çünkü mağazamızda ihtiyaç duyduğunuz birden çok örgü işi sanatı malzemeleri mevcuttur. Örgü iplerinin markalarından örgü şişi ve tığlarına kadar her şey var.

Üstelik tuhafiye ürünleri ve tekstil ürünleri de aynı mağazada sizleri bekliyor. Aradığınız ürünler için yummak mağazamızı yakından takip edebilir, örgü işi için kalitesinden ödün vermeyen malzemeleri alabilirsiniz.

Hangi İp Markaları Tercih Edilmeli?

Hangi ip markalarını tercih etmeliyim diyorsanız kalitesinden söz ettiren ve en bilindik örgü ipi markalarından yana durmanızı öneririz. Mesela bu kaliteli ipler sayesinde örgüleriniz hem daha uzun süre sağlam kalacak hem de uzun ömürlü olacaktır. Mesela en çok sevilen ip türlerinden biri olan ve kullanımı yaygın olan alize ip, gazzal ip, nako ip tercih edebilirsiniz.

Bu markalar uzun yıllardan bu yana fazlaca kullanılan ip türlerindendir. Örmek istediğiniz her türlü model için bu markaları tercih edebilirsiniz. Mesela çanta örgüler için jüt ip markasını seçmeniz çanta için ideal olacaktır. Ya da sevdiklerinize güzel kıyafetler örmek istiyorsanız gazzal ip kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak daha pek çok ip markası yummak üzerinde sizleri bekliyor. Peki, gazzal ip nedir?

Gazzal İp Nedir? Ne işe Yarar?

Gazzal ip, günümüzde el işi ve örgü sanatından yaygın olarak kullanılan yumak türlerinden bir tanesidir. İçeriği %50 pamuk ve %50 akrilikten oluşmaktadır. Birinci sınıf kaliteye sahip olan bir ip türü olduğundan gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir üründür.

Ayrıca birden çok renk seçeneği de bulunan ip türlerindendir. En önemlisi de her mevsime uygun olan örgü iplerindendir. Bebek giysileri, amigurumi örgüyle oyuncak yapımı, battaniye vb. gibi daha pek çok örgü örme işinde kullanılabilen bir yumaktır. Bu yumak ile hayalinizdeki tasarımları ortaya koyabilir, el emeği göz nuru bu ürünleri sevdiklerinize de armağan edebilirsiniz.

Üstelik örgü ördükçe bu el sanatından daha çok keyif alacaksınız. Şimdi hayallerinizi gerçeğe dönüştürmenizin tam zamanı! Bunun için yummak mağazasını ziyaret edebilir, kahvenizi keyifle yudumlarken sipariş verebilirsiniz.

Yünlü Örgü İpleri Seçilirken Nelere Dikkat Edilir?

Yünlü ip ve diğer tüm örgü iplerini seçerken, eğer yeni başlayanlardansanız mutlaka ipin kalınlık ve incelik oranına dikkat etmelisiniz. Basit örgü işleri örmek istiyorsanız kalın örgü ipleri ile el sanatına başlamanız daha kolay olacaktır.

Çünkü kalın örgü ipiyle örgü örmek ince örgü ipiyle örmeye göre çok daha kolay olmaktadır. Bunun yanı sıra örgü ipini seçerken mutlaka ip ile ilgili özelliklere ve açıklama kısmına göz atmanız gerekir. Bu kısımda yüne, örgü ipine dair detaylı bilgiler yer alır. Yani örgü ipinin iplik türü, gramajı, hangi şiş veya tığ numarasının kullanılması gerektiği vb. gibi bilgiler ürünün açıklamalar ve özellikler bölümünde yer alır.

Haliyle hem kaliteli hem de ihtiyacınız olan ipin hangisi olduğunu öğrenmek için özellikler kısmını mutlaka incelemeniz gerekir. Oldukça önemli bir detaydır, gözden kaçırmamanızı öneririz. Yummak ile tarzınızı yansıtmak için daha çok geç kalmayın.

Sevdiklerinize Manevi Hediyeler Uzatın!

Sevdikleriniz için el emeği göz nuru hediyeler örmek ve onları mutlu etmek ister misiniz? O halde yummak ile tanışmanızın şu an tam zamanı! Çünkü bu mağazada sevdiklerinize özel olarak örebileceğiniz tüm tasarımlar için örgü ipleri ve malzemeleri mağazada yer alıyor.

Kaliteyi ucuza alabileceğiniz tüm ürünler için yummak mağazasını ziyaret edebilir, keyifli örgü sanatınıza aşkla başlayabilirsiniz.